גוגל (Google) הכריזה על שדרוג יכולות הסייען הדיגיטלי שלה, Google Assistant, בגרסתו המיועדת לשעונים חכמים המבוססים על מערכת ההפעלה Wear OS. מטרת השדרוג, כך לפי גוגל, היא לצמצם את הזמן שאותו מבלים המשתמשים בהפעלת השעון החכם, והחלפתן של מחוות מגע – לא אמצעי שליטה נוח במיוחד במסך כה קטן – בפקודות קוליות.

חידוש אחד שכזה הוא ״המלצות חכמות״ (Smart Suggestions), שיופיעו בעקבות שאלות ויפנו את המשתמש למידע נוסף מבלי שיאלץ לשאול שאלה נוספת. לדוגמא, לאחר שאלה על תחזית מזג האוויר היומית, יציע הסייען גם תחזית שבועית. שינוי נוסף הוא שכעת הסייען הדיגיטלי יוכל לספק מידע נרחב הרבה יותר מכפי שניתן להכיל על פני מסך השעון. בדרך זו ניתן יהיה לקבל עדכונים מפורטים על לוח הפגישות היומי, והמלצות לקווי תחבורה ציבורית וזמני יציאה מומלצים.

השדרוג השלישי עליו הכריזה גוגל הוא תמיכה בפעולות (Actions) גם בשעון החכם. זה אומר שניתן יהיה להפעיל אפליקציות התומכות בשירות, לרבות אפליקציות המיועדות לצרכי תחבורה, תקשורת או שליטה במכשירי בית חכם, באמצעות פקודות קוליות. כל החידושים הללו צפויים להגיע לשעוני Wear OS במהלך הימים הקרובים.