בביתן של שיאומי (Xiaomi) בברצלונה התרשמנו לנו מצמד המכשירים החדש של החברה: ה-Mi 9 עם מערך הצילום המשולש, שכולל כזכור מצלמה ראשית עם חיישן 48 מגה-פיקסל, וה-Mi Mix 3 במהדורה חדשה שכבר מגיעה עם שבב שתומך בדור הסלולרי החמישי.

ב-Mi 9, שהוכרז ממש בשבוע שעבר, מיהרנו כמובן לבדוק את מערך המצלמות המשולש מאחור. בבדיקות שלנו ניתן היה לראות את רמת הפירוט הגבוהה שנשמרה, גם בעת שמבצעים זום פנימה, לתוך התמונה, וגם בכעושים זאת בתנאי תאורה פנימיים.

לדעתנו מדובר במערך צילום מרשים. הוא אף הקנה למכשיר ציון של 107 נקודות בבבדיקות של האתר DxOMark. ציון זה מציב את ה-Mi 9 במקום השלישי בסולם מצלמות הסלולר הטובות ביותר שנבדקו על ידי האתר.

כזכור, Mi 9 הוא מכשיר דגל לכל דבר ועניין, בתצורה גבוהה, אם כי שאומי ממשיכה לדגול בשימוש מבסכי +FHD לכל היותר. הוא צפוי להגיע לשוק כבר בסוף פברואר במחיר התחלתי של 449 אירו עבור תצורת זיכרון של 6/64 גיגה-בייט

מעבר לכך מפרט של ה-Mi 9 מבוסס על מערכת על שבב מסוג Snapdragon 855, זיכרון עבודה בנפח 6 או 8 גיגה-בייט בהתאם לנפח זיכרון האחסון – 64 או 128 גיגה-בייט הניתן להרחבה. למכשיר סוללה בקיבולת 3,300 מיליאמפר/שעה, התומכת בטעינה מהירה בהספק של 27 ואט – נתון שמאפשר לטעון אותה מ-0 ל-100 אחוז תוך שעה וקצת.

Mi Mix 3 – דור חמישי עוד השנה

שנת 2019 מסמלת את כניסתו בפועל של דור הסלולר החמישי, כשיצרניות שונות ממהרות להביא לידי הלקוחות מכשירים אשר תומכים ברשת המהירה. אצל שאומי זה בא לדי ביטוי ב-Mi Mix 3 5G.

מבחינה עיצוב ותצורה עיקרית Mi Mix 3 5G דומה לדגם הרגיל בכל, וזה אומר כמובן מנגנון הצילום הקדמי המגנטי שנפתח בהחלקה, ומכיל מצלמות עם חיישני 12 ו-2 מגה-פיקסל. גם מאחור יש שתי מצלמות, שתיהן עם חיישן 12 מגה-פיקסל האחת היא מצלמת טלפוטו והשנייה במציעה זווית רחבה.

ההבדל המשמעותי הוא החלפת המערכת על שבב מ-Snapdragon 845 ל-Snapdragon 855 ושילוב המודם Snapdragon X50. הוא יהיה זמין החל ממאי במחיר של 599 אירו. אגב, הדגם הרגיל החל להימכר גם בישראל במחיר של כ-2,500 שקלים.

וידאו: Mi 9 ו-Mi Mix 3 בהצצה ראשונה

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.