זו הייתה אחת ההמתנות הארוכות ביותר שווייז (Waze) נתנה למשתמשיה להמתין, אבל זה סוף סוף הגיע: גרסה 4.0 עם הממשק החדש הזמין זה מספר רב של חודשים באפסטור (AppStore), הגיעה כעת גם לחנות ה-Play Store לכל ממשתמשי האנדרואיד שכן עד כה היא הייתה בגרסאות בטא למספר נסיינים מצומצם למדי ואם אתם לא מודעים למהומה, אז כדאי שתעדכנו את הווייז אצלכם לגרסה האחרונה ותבינו על מה.

מדובר בשדרוג המאסיבי ביותר שידעה אפליקציית הניווט מזה כמעט ארבע שנים והעדכון הרחב ביותר מאז רכישתה של גוגל (Google) ואכן נראה כי החברה אף הטמיעה מספר מאפיינים הקיימים ב-Google Maps. העדכון החדש כוללת שיפור כללי של חווית הניווט באפליקציה, כמו גם שיפור בגישה למנגנון השיתוף והדיווחים של המשתמשים. כך תפריט הניווט עם המקומות האחרונים נחשף עם החלקה משמאל לימין, לחיצה על כפתור הדיווח תציג את תפריט הבחירה כאשר לכל סוג דיווח יש צבע ייחודי משלו מה שיקל על הזיהוי בעת הצגתו וכן בחלון הדיווח הכפתורים גדולים יותר ופחות אפשרויות המבלבלות את הנהג.

אפשר לסייר במפה באופן חלק יותר מעבר, התפריטים עוצבו מחדש עם מראה נקי יותר, הדיווחים וההתראות על גבי המפה מסומנים ומודגשים בהתקרבות בנסיעה וכן אלו מוצגים גם בחלק העליון בגלישה מלמעלה. החלקה מימין לשמאל תציג תפריט חדש המאפשר לשתף את החברים בנסיעה עם זמן הגעה משוער ולצרף אליכם עובר אורח עם RideWith.

קרא עוד:  גוגל מוסיפה אפשרות לצ'וטט גם בתוך Photos

כל אלו ועוד זמינים כבר כעת להורדה בחנות האנדרואיד.