ווייז (Waze) השיקה היום פרויקט ראשון מסוגו בעולם – ניווט באפליקציה במהלך נסיעה במנהרה אל ומחניונים תת-קרקעיים על ידי שימוש Waze Beacons. הטכנולוגיה החדשה הותקנה בדרך אריה לובה אליאב בשיתוף עם אחוזות החוף בחניון התת-קרקעי מתחת למתחם שרונה וקריית הממשלה בתל אביב, והיא תאפשר ניווט גם ברחוב התת קרקעי.

Waze Beacons הם התקנים המוצמדים לקירות המנהרה ומאפשרים קליטת GPS מתחת לפני האדמה. הטכנולוגיה הקניינית הייתה זמינה עד כה במנהרות הכרמל ובמנהרות נוספות ברחבי העולם, כפי שפורסם בגיקטיים. שיתוף הפעולה עם 'אחוזות החוף' בדרך אליאב נחשב לפעם הראשונה בעולם שבה מיושמת הטכנולוגיה לטובת ניווט תת קרקעי בכניסה וביציאה מחניונים.

"אני שמח מאוד שפרויקט המשואות שלנו מגיע לתל אביב, ובפעם הראשונה – לטובת מנהרה המשמשת כמבואה לחניונים תת-קרקעיים. ההתקנה מאפשרת למשתמשי ווייז לקבל הוראות ניווט מדויקות, כמו מאיזו יציאה לצאת, ומקדמת את המשימה שלנו להפוך את הניווט לנוח, זמין ורציף בכל מקום – גם מתחת לפני האדמה”, אמר גיל דיסטניק, מנהל תחום המשואות בחברה.

המשואות, כאמור, שימושיות לא רק בחניונים תת-קרקעיים אלא גם במנהרות. לאחר ההתקנה על קירות המנהרה או החניון המשואות יכולות לתקשר עם הטלפונים של הנהגים שחולפים בדרך באמצעות קישוריות בלוטות'. הנהגים יכולים לדעת בדיוק מהו מצב התנועה והעומס ומהו מיקומם, וכן לדעת היכן עליהם לפנות בדיוק. במקביל, יוכלו נהגים שרוצים לתכנן את המסלול עם ווייז, לקבל חיווי מדויק על מצב התנועה והעומסים גם בתוך מנהרות.

כתב אושרי אלקסלסיי ופורסם לראשונה באתר GeekTime