אז איך החזרה לפקקים בשגרת היום הרגילה של אחרי החגים? לא משהו. אנחנו יודעים, במיוחד אם אתם באזור המרכז, ועוד יותר במיוחד אם אתם צריכים לעבור דרך אזורי העבודה של מה שבסוף תהיה רכבת קלה בקו בצבע כזה או אחר. כמו רבים אחרים אתם בטח משתמשים ב-Waze כדי לקבל דיווחי תנועה בזמן אמת, וכדי לנסות לקצר את הזמן שאתם שוהים בדרך ממקום למקום. אנחנו בטוחים שיש כמה טיפים קטנים שיוכלו לעזור לכם לשפר את חוויית השימוש באפליקציה שעבור רבים מכם היא חלק מה-DNA כבר. אז אספנו בשבילכם כאן ביחד כמה מהטיפים הללו.

מחליפים את הקריין

אתן נשים שמתעצבנות מכך שההנחיות הקוליות של Waze ניתנות בלשון זכר, או שאולי קולו של הקריין לא ערב לאוזנכם? אז תדעו שיש לכם אפשרות לשלוט בהגדרות של ההנחיות הקוליות. במסך המפה הראשי, משמאל למטה, לחצו על כפתור התפריט – הסמל של Waze. בתפריט שיפתח לחצו על צלמית גלגל השיניים (הגדרות) ואז לחצו על 'שמע' >> 'הנחיות קוליות'. בתפריט שיפתח תוכלו לבחור את שפת ההנחיות ובכל שפה תהיינה כמה אפשרויות בחירה. כך, תוכלו לבחור בשפה העברית במנדלמן שידבר אליכם בקול סמכותי או בגלית. ניתן גם להפעיל הנחיות בקולו של רס"ר קפדן שיפקוד עליכם "ימינה פנה!", אך גולת הכותרת היא ההנחיות שכוללות את שמות הרחובות. אולי הן תהיינה בקול מתכתי ועם לא מעט שגיאות בעברית, אך תסלחו לבחורה ב-Waze, חשבתם פעם כמה רחובות יש, אפילו במדינתנו הקטנטונת?

כש-Waze יודע לבד לאן צריך לנווט

אם אתם מספיק מסודרים ודאגתם להכניס את הארוחה המשפחתית ללוח השנה בטלפון שלכם, תופתעו לגלות ש-Waze תציע לכם לנווט אל דודה חיה שגרה ברחוב הירדן 6 ברמת גן. התכונה הזאת פועלית בזכות האינטגרציה בין Waze ללוח השנה. ניתן להפעיל או לכבות את באפשרות הזו. במכשיר שמבוסס על אנדרואיד לחצו על הסמל של Waze, לחצו על צלמית גלגל השיניים ולאחר מכן לחצו על 'מתקדם' >> 'אשר גישה ליומן הפגישות'. אם אתם משתמשים במכשיר שמבוסס על iOS, גשו להגדרות >> 'אירועי יומן פגישות' >> 'סנכרן יומן פגישות' ואז לחצו על 'אישור'.

לוקחים את סבתא טרמפ

WazeTips (2)הסירים בבגאז', וכבר הזנתם ל-Waze את הכתובת של דודה חיה, אך פתאום מתברר שאתם אלו שאוספים את סבתא. איך מדלגים על הפקקים או לפחות נתקעים בהם כמה שפחות? עם תכונת נקודות העצירה. במהלך ניווט פעיל, כלומר אחרי שמזינים את הכתובת ולחצים על 'סע', ניתן להוסיף נקודת עצירה בדרך. לוחצים על הסמל של Waze משמאל למטה, ואז על 'ניווט'. מזינים את כתובת נקודת העצירה, ממש כאילו מתחילים נסיעה חדשה. כשרוצים להתחיל לנווט צצה השאלה האם להוסיף את הנקודה כנקודת עצירה או להתחיל נסיעה חדשה. לוחצים על הכפתור 'הוסף עצירה' ואז על 'סע'. לאחר מכן מופיע על המפה סימון ורוד שמייצג את המסלול עד לנקודת העצירה וסימון סגול המייצג את המסלול מנקודת העצירה ועד ליעד.

ניתן להוסיף נקודת עצירה גם בדרך קצרה יותר: במהלך ניווט פעיל לוחצים על המפה לחיצה ארוכה בנקודת העצירה. בחלונית שתיפתח לוחצים על סמל ה-i ואז על GO. בחלון שייפתח יש לסמן 'הוסף עצירה' ו-'סע'.

WazeTips (1)מתי מגיעים?

המסלול מוכן ואפילו כבר אספתם את סבתא, אך איך תדע דודה חיה מתי אתם צפויים להגיע? בדיוק בעבור כך הומצאה פונקציית שיתוף זמן ההגעה המשוער. בזמן ניווט ניתן ללחוץ על כפתור התפריט (כבר הבנתם שזה הסמל של Waze משמאל למטה, נכון?) ואז על הכפתור 'שלח ETA'. בתפריט שייפתח תראו את רשימת אנשי הקשר שלכם. בוחרים את איש הקשר שאליו רוצים לשלוח את עדכון זמן ההגעה המשוער ואז על 'שלח'. איש הקשר יקבל מסרון SMS עם הכיתוב "אני בדרך ל[יעד שהזנתם], מגיע ב-[זמן ההגעה המשוער]. פתח כדי להגיב או לצפות בנסיעה וקישור".

עם פתיחת הקישור יוכל איש הקשר לצפות בנסיעתכם על גבי המפה ולראות היכן אתם נמצאים. מה שאומר שתירוצים כמו "רק קפצתי לסופר או עצרתי למלא דלק" לא יתקבלו אם אין במסלולכם תחנות דלק או סופר מרקטים. ניתן להוסיף אנשים נוספים לצפייה בנסיעה, זאת על ידי לחיצה על המלבן השחור הנמצא למטה במרכז המסך ואחר כך לחיצה על הפלוס בריבוע הירוק תחת הכותרת 'שלח ETA'. משם, אגב, ניתן גם להפסיק את שיתופי הנסיעה שכבר שלחתם.

WazeTips (3)כשהדלק נגמר

מחוג הדלק מצביע על כך שנוזל החיים של הרכב עומד לאזול? לוחצים על התפריט >> 'נווט' >> 'דלק'. נפתחת רשימת תחנות דלק קרובות ואת המרחק שלהן מכם. לצד מותג התחנה מופיע גם מחיר נוכחי לאוקטן 95 – אלא אם הגדרתם שרכבכם צורך דלק אחר. בלחיצה על כל תחנה ניתן לראות מידע על שעות פעילות, מספרי טלפון ושירותים. לסיום לוחצים על GO בכדי לנווט לתחנה שנבחרה.

אגב, לא רק אל תחנות דלק ניתן לנווט באמצעות Waze. בשורת החיפוש ניתן לכתוב קטגוריות שונות של בתי עסק: בתי קפה, פנצ'ריות ועוד. כל אלה יופיעו ברשימות הניתנות לגלילה ימינה ושמאלה בחלק התחתון של המסך. כאלה הנלקחות מדפי זהב, אחרות מגוגל וכאלה המגיעות ממאגר הנתונים של Waze, ובצורה משולבת.

סיכות חניה

בשעה טובה הגעתם אל היעד ואז מתחיל המירוץ אחר חנייה. מצאתם אחת כזו? לא כדאי שתשכחו היכן חניתם. בדיוק עבור כך הומצאה סיכת החנייה. כשתגיעו ליעד יקפוץ חלון הכולל את האופציה 'הורד סיכת חנייה'. חברים שלכם ב-Waze יוכלו לצפות היכן חניתם ואתם תוכלו מאוחר יותר גם לנווט לאותו מקום. רק אל תסתמכו על זה בחניונים מקורים – שם אין אות GPS.

 

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.