הסימון של עומס תנועה ב-Waze הוא ללא ספק אחד סימנים הכי מועילים עבור הנהגים בכביש, אבל לפעמים זה יכול להיות קצת מתסכל במיוחד אם לא יודעים בדיוק מה הסיבה לעומס, ומה קורה בהמשך. הגירסה המעודכנת של האפליקציה למכשירי iOS, מספר 4.3.0, מוסיפה כעת תמיכה בסמלילים נוספים שמסוגלים לספר מה הסיבה לפקק, אם היא ידועה. כך למשל ניתן יהיה לראות לצד העומס סימונים מיוחדים לתאונת דרכים, משטרה, עצם שנפל על הכביש ומפריע, וכך הלאה.

בנוסף מוסיפה האפליקציה תמיכה בתכונה חדשה שנקראת 'נסיעות מתוכננות' (Planned Drives) – מסלולים עתידיים שניתן לתכנן מראש לפי יום ושעה, והאפליקציה תבנה בהתאם את המסלול, באופן אוטומטי, תוך התחשבות בנתונים אמיתיים של פקקי תנועה וכדומה. כן היא תשחרר התראה שתזכיר לכם בדיוק מדי אתם צריכים לצאת כדי להגיע בזמן ליעד.

את התכונה החדשה יהיה ניתן להפעיל באמצעות סמל חדש בפינה השמאלית התחתונה של מסך ההגעה המשוערת, אליו ניתן להגיע לאחר שמחפשים הוראות בשורת החיפוש המרכזית באפליקציה. החברה אף טוענת כי אפשר לחבר את Waze עם לוח השנה שלכם בטלפון או בפייסבוק (Facebook) כדי לסנכרן מסלולים עתידיים שקשורים לפגישות או אירועים שכבר מופיעים בהם.

כמו כן, שיפור קטנטן נוסף בגירסה החדשה מאפשר להשתיקה באופן אוטומטי כאשר מתקבלת שיחה במכשיר, או כאשר מתבצעת שיחה יוצאת. את הגירסה החדשה ניתן לעדכן באמצעות App Store, או להוריד כאן. טרם ידוע מתי השיפורים הללו יהיו זמינים גם למשתמשי אנדרואיד.

קרא עוד:  האפליקציות המובילות של 2019: רשתות חברתיות ו-PUBG