אפליקציית הניווט הישראלית ווייז (Waze) מציגה חידוש מקורי בגרסתה העדכנית למכשירי אנדרואיד (ובקרוב גם באייפון): כפתור בקשה סיוע מקהילת הנהגים. הכפתור, המעוצב כמעין גלגל הצלה, מתווסף לאפשרויות הדיווח הקיימות באפליקציה לצד כפתורי הדיווח על פקקים, ניידות משטרה, תאונות ובעיות במפה.

כוונתה של ווייז היא, כמובן, שנהגים אחרים החולפים בכביש ויראו את הדיווח יעצרו וינסו לסייע. במידה והבעיה היא נקר בצמיג, סביר להניח שהחברים לכביש יוכלו לעזור לכם בצורה מהירה ויעילה הרבה יותר מהמתנה לרכב סיוע או גרר, שעשוי במקרים מסוימים להגיע רק שעות רבות לאחר הקריאה לעזרה. במדינות אחרות, שבהן ביטוח הרכב איננו כולל שירותי גרירה בדרך כלל, עשוי השירות הזה לשפר באופן משמעותי את הסיוע בדרכים.

נראה שתוספת זו היא השינוי המשמעותי היחיד בגרסה החדשה של ווייז, אולם האפליקציה הפופולרית זכתה ללא מעט שיפורים רבים בחודשים האחרונים. בין השאר, כללו הגרסאות האחרונות אפשרות להקלטה עצמית של הוראות קוליות ושיתופן לחברים, תמיכה במערכת ההפעלה Android Auto לצורך תצוגת המפות על מסך המגע המובנה ברכב, והרחבת שירות הנסיעות המשותפות של ווייז (Carpool), שהחל את דרכו בגוש דן, לאזורים נוספים ברחבי העולם ביניהם כלל מדינת קליפורניה שבארה"ב.