זה לקח לא מעט זמן, עיכוב שהוביל לתסכול רב של משתמשים, אבל בסופו של דבר אפליקציית הניווט החברתית הישראלית הפופולארית וויז (Waze) נחתה באופן רשמי בחנות האפליקציות של Windows Phone.

וויז מציעה גם במכשירי Windows Phone את אותם המאפיינים שלמדנו להכיר בגרסת האנדרואיד (Android) וה-iOS, כולל דיווחי תנועה חיים, דיווחים על משטרה, מצלמות, סכנות שבדרך, התחברות לרשתות חברתיות ושאר היכולות המוכרות.

וויז הגיעה ל-Windows Phone באיחור רב. כבר לפני מספר חודשים הושקה גרסה ראשונית המיועדת למוזמנים לצורך בדיקות, אולם רכישת גוגל את החברה ב-1.03 מיליון דולר גרמה להשהיית הפיתוח. לדברי מקורות ברשת, גוגל התעלמה ממערכת ההפעלה של מיקרוסופט (Microsoft) וטענה כי לפלטפורמה אין מספיק משתמשים כדי להצדיק לפתח אפליקציה מותאמת.

כעת ברור כי הפרויקט לא בוטל ומשתמשי Windows Phone בישראל יכולים סוף סוף להינות מאפליקציית ניווט מלאה ובחינם.

להורדה מחנות האפליקציות

לצלם עם אינסטגרם

סגירת פערים נוספת מגיעה מצד פייסבוק (Facebook) שהשיקה גרסת Windows Phone של אפליקציית הצילום החברתית אינסטגרם (Instagram), ושוב באיחור גדול מאוד. האפליקציה מביאה את יכולות שיתוף ועריכת התמונות ישירות לפיד האישי של המשתמש וכן מציעה פילטרים רבים.

Instagram-Windows-Phone

כרגע האפליקציה בגרסת בטא, והביטוי לכך הוא שלא ניתן להקליט דרכה סרטוני וידאו קצרצרים או לתייג מיקום בתמונות. בחברה אומרים כי משתמשים יכולים להעלות תמונות מהגלריה האישית שלהם, אבל לא יכולים לצלם ישירות דרך האפליקציה, אפשרות שמאד תחסר למשתמשים.

קרא עוד:  בקרוב: הסייענית של גוגל תאפשר שליחת תזכורות למשפחה וחברים

להורדה מחנות האפליקציות