אפליקציית הניווט הישראלית ווייז (Waze) התעדכנה לגרסה 3.8 ושוחררה להורדה בחנות ה-Google Play. החידושים בגרסה זו מתמקדים בעיקר ביכולת השיתוף החברתית שכבר יש לאפליקציה להציע ומרחיבים את יכולתה.

מעתה ניתן להוסיף בקלות יותר את החברים והמשפחה לשיתוף באפליקציה שכעת מסוגלת לחפש באנשי הקשר שבמכשיר הטלפון ולהציע את האנשים הרלוונטים שיהיו שותפים לנסיעה. באופן זה נוכל להוסיף חברים ולצפות בזמן אמת בעדכוני הדרך אחד של השני במידה והיעד נמצא סמוך, כך נקבל מידע האם הדרך פקוקה בהמשך או שיש אירוע ומומלץ לנסוע בדרכים חלופיות. האפליקציה תוכל גם לשלוח הודעות SMS לחברים וקרובים עם פרטי הנסיעה וכמה זמן הגעה משוערת ליעד כולל עדכוני דרך אם נתקענו בפקק. דבר זה מונע את הצורך לשלוח הודעות או להתקשר אחד לשני אם כולם נוסעים לאותו היעד כמו מסיבה או אירוע משפחתי.

אפשרות נוספת היא שליחת מיקום למספר חברים בו זמנית, כך לדוגמה אם מעוניינים לשתף מיקום מסוים ולחסוך את הוראות ההגעה, זו הדרך הקלה והפשוטה כנראה לכולם כדי להגיע למקום ולחסוך טלפונים והוראות ממושכות.

לאלו הדואגים לפרטיות נאמר כי החברים בווייז המשתמשים מסוגלים לראות אחד את השני רק אם הם נוסעים יחד לאותו היעד או במידה והם נוסעים סמוך אחד לשני. אפשרות נוספת שלא ממש חדשה היא שניתן לצפצף אחד לשני, אולם כעת הכפתור מודגש יותר ונוסף גם כפתור לחיוג מהיר לאותו איש הקשר.

קרא עוד:  הטלפון אבד או נגנב? כך תנסו לעלות על עקבותיו

את האפליקציה ניתן להוריד מחנות ה-Google Play