לאחר כמעט שלושה חודשים שגירסה 3 של Waze, תוכנת הניווט החינמית הפופולרית הושקה למכשירי ה-iOS, היא סופסוף עושה את דרכה גם אל מכשירי האנדרואיד.

החידוש הגדול שמביאה עמה הגרסה החדשה, היא בעצם ממשק-המשתמש המחודש. האפליקציה הוותיקה עברה עיצוב מחדש ולא מדובר רק על "מתיחת-פנים" קלה אלא ממשק המשתמש והשפה העיצובית עברו בנייה מחדש. כעת האפליקציה מציגה עיצוב נקי וממוקד יותר ובמסך הראשי של האפליקציה ניתן למצוא רק את המפה ושני כפתורים גדולים: אחד עבור הדיווחים והשני עבור אפשרויות הניווט, בנוסף מאפשרים הלחצנים באמצעות מחווה של החלקה להגיע ישירות אל אפשרות הניווט או הדיווח וכך בעצם נחסך מהמשתמש הצורך לנבור בתפריטים. כמו-כן השפה העיצובית שונתה במעט והיא כוללת כעת כתב גדול וברור, לחצנים גדולים וסמלים נקיים יותר ובכלל נראה שנעשתה מלאכת-מחשבת של ממש על-מנת להפוך את הממשק לנוח וקל במיוחד לשימוש באמצעות מכשירים מבוססי מגע.

גם הרשתות החברתיות לא נעלמו מהמפה החברתית של Waze ומעכשיו ניתן לעשות צ'ק אין גם בשירות של foursquare בנוסף לאפשרות לצייץ בפייסבוק.

אנחנו משתמשים ב-Waze עד מימי Windows Mobile העליזים ואין ספק כי תוכנת הניווט הזו אשר מספקת בחינם לגמרי עושה את עבודתה נאמנה. בארץ רק הולך וגובר השימוש בה והיא בהחלט מציעה חלופה חינמית לתוכנות הניווט היקרות או אלה במנוי חודשי שמציעות חברות הסלולר.

וידאו: Waze מציגים את גרסה 3.0

קרא עוד:  התקבל קוד אימות במסרון? גוגל תחסוך לכם את ההקלדה

עבור קוראינו אשר לא מכירים את Waze (רוצו להוריד!), מדובר על תוכנת-ניווט, חינמית כאמור, אשר מתבססת על מיקור-המונים. את המפות שבשימוש התוכנה החברה לא רכשה ואלו נוצרו על-ידי המשתמשים כאשר הקהילה היא זו שמוסיפה מידע רב לנהגים וכך מציעה האפליקציה דיווחי תנועה בזמן-אמת אודות פקקים, מצלמות מהירות, נוכחות של שוטרים וכל מפגע תחבורתי אחר שנמצא על הכביש.

הגירסה החדשה זמינה להורדה מה-Android Market עבור משתמשי האנדרואיד או מה-AppStore עבור משתמשי iOS.

וידאו: שימוש באפליקציה מתוך מכשיר אנדרואיד

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.