לא מזמן ה-Sensation הושק ברחבי העולם ומיטב האתרים כבר שמו את ידיהם על מכשיר הדגל החדש של HTC והחלו לסקר אותו. עם מפרט טכני מרשים שמזכיר את אותו מפרט של ה-Galaxy S II, ציפינו למכשיר שיתחרה ראש בראש ב-SGS2 של סמסונג, אך לאחר שקראנו את הסקירות האחרונות של המכשיר במיטב האתרים בעולם – התאכזבנו.

מסך וסוללה: ה-Sensation מגיע עם מגיע עם מסך Super Clear LCD שלא מצליח להרשים. למעשה הוא נראה נחות לעומת מסכי ה-AMOLED הרגילים מבחינת איכות צבעים, שלא לדבר על האלטרנטיבות הקיימות לו כיום: SAMOLED+ וה-Retina של האייפון. ה-S-LCD נכשל בכל המבחנים: צבעים שחורים כהים, זוויות צפייה, וחסכון בסוללה. מסכי ה-LCD הספציפיים הללו ידועים באהבתם הרבה לחשמל, ועם המעבד התובעני של ה-Sensation, המכשיר מציג זמני סוללה מאכזבים מאוד. לא משנה איך תשתמשו בו, תגיעו לפחות מיום עבודה, אולי אפילו כמה שעות יותר במידה ובקושי השתמשתם בו. על החיי סוללה של ה-SGS2 אין צורך לפרט.

ביצועים: אולי האכזבה הכי גדולה. ל-Seansation יש מעבד שלא היה מבייש אפילו טאבלטים או נטבוקים, ועם כל זה, הוא מצליח להציג תוצאות מאכזבות. מלבד העובדה שניתן לשים לב לתקיעות פה ושם במכשיר, גם בצד המספרי של ההשוואות הוא לא נמצא בצד הנכון: באפליקציית הבנצ'מארק Quadrant הוא השיג תוצאה מקסימלית של 2357 נקודות. לשם השוואה, ה-SGS2 מגיע ל-3538 נקודות (מקסימום). כדי להמחיש עוד יותר את גודל הבעיה, ה-LG Optimus 2X (עם מעבד ו-RAM נחותים מה-Sensation) מצליח להגיע ל-2635 נקודות (מקסימום), בעוד כשה-Atrix (עם מעבד נחות מה-Sensation) מגיע ל-2751 נקודות (מקסימום).

מולטימדיה: כשאנחנו אומרים מולטימדיה, אנחנו מתכוונים בעיקר לנגן הוידאו. ל-Sensation יש את המפרט הטכני וגם את יציאת ה-HDMI המתאימה (MHL) בכדי לספק לנו תמיכה רחבה בכל הפורמטים (MKV, AVI, WMV, וכו') באיכות של עד 1080p, בדיוק כמו שה-SGS2 יודע לעשות בצורה מעולה. אך לצערנו, לא אלא כך הדברים. ה-Sensation כן מציג לנו תמיכה ב-Dvix/Xvid, אך עד לאיכות 720p בלבד, ואין תמיכה בכתוביות. שאלתם מה עם MKV (הפורמט הכי נפוץ לתכני HD)? מסתבר שזה אפילו לא עובד.

קרא עוד:  איך זה Galaxy S4 עם אנדרואיד 9.0? עכשיו מתעדכן בזכות LineageOS

מדוע זה חשוב בעצם? ב-SGS2 אנחנו יכולים לשים כל סרט שנחפוץ בו, מקשרים אותו לטלוויזיית ה-HDMI שלנו ואנחנו מקבלים את הסרט על המסך הגדול. אין צורך בנגן בלו-ריי או כל נגן אחר, כשה-SGS2 עושה את תפקיד הפענוח והקידוד הכבד בעצמו. אפשר לצפות בסרטים מלאים באיכות גבוהה וזה מבלי הצורך להפעיל נגן חיצוני או לרכוש חומרה יקרה, מה שמעיד על יכולות הכרטיס הגראפי במכשיר.

מצלמה וצילום וידאו: מצלמת ה-8MP שיש ב-Sensation היא המצלמה הכי טובה ש-HTC הצליחה לייצר עד היום. הבעיה שזה לא מספיק טוב. בהשוואה למתחרים כמו SGS2 וה-2X, ה-8MP של ה-Sensation נמצא בעמדה נחותה. כמות הפרטים המתקבלת במצלמה סבירה וניתן לשים לב בתמונות שצילם האתר Engadget לרעש דיגיטלי רב. ה-Sensation מצליח להתקרב ל-Arc מבחינת צילום אך ה-SGS2 וה-2X צלמי סטילס טובים בהרבה.

צילום הוידאו הוא חביב: הבעיה הראשונה שסרטי ה-fHD מקודדים ב-3GP, פורמט מיושן ולא אידאלי לצילומי וידאו, במיוחד באיכות כזו. סביר להניח ש-HTC השתמשה בזה בכדי להוריד את גודל הוידאו המתקבל (ב-SGS2 כל שניה תופסת 17MB של אחסון), אך זה למעשה האחת הסיבות לירידת איכות הוידאו במידה מסוימת. כמות הפרטים ב-1080p ירודה מזו שניתן למצוא באייפון 4, שלא לדבר על המתחרה הראשי, ה-SGS2; למרות הכל, הסרטון רץ חלק ויפה, עם קידוד אודיו טוב. אם אתם שואלים אותנו, ה-Sensation מגיע כאן למקום השני, ואם HTC תעבור לקידוד וידאו ב-MP4, אנחנו צפויים לראות תוצאות הרבה יותר טובות. דגימת וידאו.

זיכרון פנימי: בתקופה שבה אנחנו נמצאים שתכני ה-HD משתלטים על הסמארטפונים ואנחנו דורשים זיכרון רב לאחסון, HTC ממשיכה בדרכים שלה ומספקת לנו זיכרון פנימי של 1GB בלבד לאחסון האפליקציות שלנו, שבו גם מערכת האנדרואיד עושה שימוש, כך שלמעשה אנחנו תלויים במגבלת ה-SD. עם ה-Sensation מגיע האמנם כרטיס SD של 8GB, אבל זה פשוט לא מספיק: סמארטפונים צריכים זיכרון פנימי (אם תשאלו אותנו) לא מועט דווקא בשביל אקסטרה מקום של 16GB ומעלה. ה-SGS2 מגיע עם 16/32GB ואפשרות להרחבת SD וזה אכן מספק. האייפון מגיע עם 16/32GB בהתאמה והוא גם מספק את הסחורה על אף חוסר התמיכה ב-SD, כשאנחנו צפויים לראות גרסת 64GB באייפון הבא שבכלל תספק אותנו עוד יותר.

קרא עוד:  מחכה לתערוכה: HMD תציג ב-IFA את Nokia 5.2 יחד עם 6.2 ו-7.2 ועוד

אז היכן היתרונות של ה-Sensation?
הממשק: ה-HTC Sense היה ונשאר הממשק הכי צבעוני, הכי מגוון והכי טוב שיש לאנדרואיד להציע כיום. ב-3.0 אנחנו מקבלים אפילו מסך נעילה עם גישה מהירה ל-4 יישומים שרק משפרים את החוויה בו. איכות הבנייה: על אף שזה עולה ל-HTC במשקל (ה-Sensation שוקל 148 גרם, אאוץ') איכות הבנייה שלו היא מהטופ שקיים כיום. למרות שזה לא Unibody אמיתי, אנחנו מרוצים מהתוצאות: מכסה הסוללה של ה-Sensation ענק במיוחד, ומספק לנו שכבת אלומיניום ומתכת שמשפרת את איכות הבנייה בו.

ומלך האנדרואיד הוא…
ב-2011 היו לנו 4 מכשירי כפולי ליבה שמריצים בתוכם אנדרואיד. LG Optimus 2X, Motorola Atrix, Samsung Galaxy S II, והצלע האחרונה, ה-Sensation. כולנו כבר יודעים מיהו המנצח הגדול של המערכה הזאת. סמסונג התעלתה על עצמה וה-SGS2 סיפק את הסחורה שציפינו ממנו ואפילו מעבר, והוא הסמארטפון האנדרואידי הכי טוב שנמצא כיום בשוק וזה לא הולך להשתנות עד לדור המכשירים הבא. כעת כל העיניים נשואות אל עבר המעוז האחרון לשנת 2011: אפל וה-iPhone הבא. אנחנו יודעים שיהיו בו 5 דברים בטוחים: מעבד ה-A5 שמככב לטובה ב-iPad 2 (מהיר פי 2 מקודמו ומכיל מעבד גרפי טוב עד פי 9) שכבר עושה לנו תאבון לראות איך האייפון הבא יתפקד מבחינת המהירות עם ה-1GB RAM. גם מצלמת 8 מגה-פיקסל וצילום וידאו Full HD צפויים להיכלל באייפון הבא, שנעלם ולא הוזכר ממש לאחרונה. למעשה, הסיבה המרכזית ש-iOS 5 תגיע רק בסתיו (ספטמבר, אם נהיה מדויקים) היא יציאתו של ה-iPhone הבא שיגיע עם הגרסה החדשה כבר מותקן בתוכו; מתי ה-iPhone הבא יוכרז? לא ידוע לנו, אך אנחנו מעריכים שביולי הקרוב אנחנו נראה אותו סוף כל סוף. (נתונים: Engadget, SlashGear, Cnet)