פייסבוק (Facebook) השיקה את אפשרות הצפייה המשותפת בסרטונים, Watch Party, בכל רחבי הרשת החברתית. עתה ניתן להעלות סטטוס עם סרטון אחד או יותר שיתנגנו בזמן אמת וכל הצופים בסטטוס יוכלו לעצור ולהמשיך את הנגינה.

ההשקה הגיעה זמן קצר לאחר שהאתר TechCrunch דיווח בסוף השבוע על האפשרות ש-Watch Party תושק עבור Messenger. מי שגילה את האפשרות הזו הוא אננאי ארורה, יזם צעיר שחיטט בקוד האפליקציה ושיתף בטוויטר כמה שורות שמצא שם.

בקוד הופיעו מספר התייחסויות לאפשרות לצפות בסרטונים יחד עם חברים. ככל הנראה, ניתן לבחור סרטון מתוך חלון השיחה, וכל משתתפי השיחה יוכלו לצפות בו בו-זמנית, להשהות, להמשיך ולשלוט על עוצמת השמע שלו, וכל זה בתוך חלון, שלצידו ניתן להמשיך לשוחח על תוכן הסרטון או על כל דבר אחר עם איש הקשר או הקבוצה שבה צופים בסרטון.

Watch Party הושקה כאפשרות בתוך קבוצות מוקדם יותר השנה, אלא שעתה ניתן להתחיל אתמסיבת הצפייה גם במקומות אחרים בפייסבוק – בפרופיל האישי, בעמוד עסקי וכמובן גם בקבוצה. דווקא ב-Messenger האפשרות לא זמינה עדיין.

דובר מטעם פייסבוק מסר כי כרגע מדובר ב-'בדיקה פנימית', ולא ידוע אם ומתי היא תיפתח לציבור, אך עד היום רוב התכונות הניסיוניות שהתגלו בפייסבוק נפתחו לבסוף לציבור, למעט מקרים חריגים.

בשנים האחרונות נפתחו כמה וכמה שירותים שמאפשרים צפייה משותפת בסרטונים, אך אף אחד מהשירותים הללו לא נחל הצלחה יוצאת דופן ורבים מהם נסגרו.. נראה שבפייסבוק מאמינים שאפשר להפוך את הצפייה המשותפת לתופעה שתתפשט בקרב משתמשים ותעודד אותם לבלות יותר זמן בתוך האפליקציה.