קבוצת מהנדסים מאוניברסיטת קולומביה העלו לאחרונה סרטון לרשת ובו הם מדגימים לראשונה כיצד ניתן להריץ אפליקציות iOS, שמיועדות למכשירי ה-iPxx בלבד, מורצות במכשיר מבוסס אנדרואיד (Android) וזאת ללא שימוש במכונה וירטואלית או במצב תאימות מורכב.

השיטה אותה פיתחו המהנדסים שונה מהשיטות הקיימות דרכן ניתן להגיע לתוצאות זהות במחשבים בעיקר. שמה Cycada, והיא מבוססת על עיקרון התאמתן של אפליקציות של חלונות לסביבת העבודה לינוקס (Linux). למעשה, צוות המהדסים פיתח אמולטור מיוחד המאפשר להריץ יישומים של מערכת ההפעלה חלונות, אך במקום יישומים אלו יצרו קוד מיוחד המאפשר להריץ יישומים של מערכות הפעלה אחת במערכת אחרת. בכך, 'העתיקו' למעשה את קוד המקור של אפליקציית ה-iOS, והמירו אותה למערכת ההפעלה לינוקס שהיא כידוע הבסיס של מערכת האנדרואיד ועלייה נבנתה למעשה.

בסרטון שאורכו כשש דקות שצולם באמצעות ה-Nexus 7 של גוגל (Google), ניתן לראות כי האפליקציות הותאמו באופן מושלם לסביבתן החדשה ופועלות כחלק בלתי נפרד ממנה. תחילה, מדגים המהנדס כיצד האפליקציות מורצות הלכה למעשה על המכשיר, כאשר ממשק המשתמש המוכר ממכשירי ה-iOS נשאר זהה. לא רק זאת בלבד, גם כאשר המהנדס סוגר את אפליקציית ה-iOS ממסך היישומים הפועלים, האפליקציה ממשיכה לתפקד כרגיל. בהמשך הסרטון מדגים המהנדס שימוש גם באפליקציות בלעדיות למכשירי ה-iOS, כגון אפליקציית Remote המאפשרת שליטה מרחוק על תכני המדיה הקיימים בתוכנת ה-iTunes הביתית, פועלת באופן חלק.

ראש צוות המהנדסים שהיה אמון על ביצוע השיטה לא סיפק פרטים לגבי דרך פעולתה וכן לא אמר והאם בכוונתם לשחררה לציבור הרחב. סביר להניח אולם, כי צוות המהנדסים יימנע מלעשות זאת שכן מדובר בהפרת זכויות והעתקה – דבר שסביר להניח שלא יעבור בשתיקה, לפחות על-ידי אפל (Apple).

קרא עוד:  שיתוף מסך במכשירים ניידים בגרסה החדשה של Skype