סוכנות ה-FBI האמריקנית פרסמה לקראת עונת החגים (והקניות) האמריקנית אזהרה המדגישה כי טלוויזיות חכמות, המאפשרות התקנת אפליקציות ומצוידות במצלמות ובמיקרופונים, הן סיכון אבטחה פוטנציאלי ומסוגלות בהחלט "לרגל" אחרי המשתמשים.

לפי ה-FBI, הסכנה נובעת מגורמים רבים וכי ההאקרים עשויים לנסות ולפרוץ למכשיר דרך חיבור האינטרנט. בין היתר מפתחי אפליקציות יכולים לנצל את פתיחותן היחסית של מערכות ההפעלה לטלוויזיות חכמות ולהגדיר אפליקציות המשתמשות במצלמה המובנית בחלק מהדגמים. מלבד זאת, גם היצרניות עצמן נתפסו לא אחת מעבירות מידע לגופים חיצוניים בנוגע להרגלי הצפייה, תוך שהן מנצלות את העובדה כי מעט מאוד מבין הלקוחות טורחים לקרוא את תנאי השימוש במסכי הטלוויזיה ומסכימים מייד לחוזה הדרקוני המוצג בפניהם בעת הפעלתו הראשונית של המכשיר.

"האקרים יכולים להשתלט לכם על הטלוויזיה", נכתב באזהרה של ה-FBI. "בצד הנמוך של מנעד הסיכונים, הם יוכלו להחליף ערוצים, לשחק עם עוצמת השמע או להראות לילדיכם תנאים לא הולמים. במקרה הגרוע ביותר, הם יוכלו לעקוב אחריכם דרך הטלוויזיה בחדר השינה".

ההמלצות המוצעות לרוכשים הן לוודא שהגדרות האבטחה במערכת ההפעלה הולמות ולא להסתמך על ברירת המחדל. מומלץ גם לקרוא היטב את הפרק העוסק בפרטיות ובהעברת מידע אישי בהסכם תנאי השימוש, וגם לכסות את המצלמה בזמן שלא משתמשים בה באמצעי פיזי – כדוגמת סרט דביק שחור.