בעוד בארה"ב ובאירופה התרגלו כבר מזמן לשירותים המאפשרים האזנה למוסיקה והורדתה באופן חוקי דרך הרשת, נראה שבישראל התחום עוד בחיתוליו, עם שירותים בוסריים למדי המהווים בעיקר תזכורת כואבת לכך שגם ישראלי המחזיק בכרטיס אשראי אמריקאי חסום בד"כ משימוש חוקי בשירותים בינלאומיים מובילים בתחום.

את המגמה הזו מנסים מותגי תוכן בישראל לשבור במהלך השנה, והיום הכריזו פורטל "וואלה!" וחברת המוסיקה NMC יונייטד על חנות מוסיקה מקוונת העונה לשם "וואלה! Music". השירות, שבעת ההשקה כולל כ-550,000 שירים מישראל ומהעולם וצפוי להתרחב בהמשך, מורכב משלושה אגפים:

האגף הראשון הוא החנות, בה ניתן לרכוש ולהוריד שירים בתצורות שיר בודד, קליפ או אלבום שלם, כאשר התשלום הוא לפי שיר, והמחיר להורדת שיר בודד הינו החל מ-4 שקלים. לכבוד ההשקה, בחודש הראשון ניתן יהיה להוריד 10 שירים בתשלום של 30 ש"ח במקום 40.

באגף השני, My Music, ניתן להאזין לשירים בהזרמה ישירה ללא הגבלה בתשלום חודשי של 19.90 שקלים. ניתן לבחור כמות בלתי מוגבלת של שירים מתוך הקטלוג, לסדרם ברשימות השמעה אישיות או להאזין לרשימות השמעה שנבנו ע"י צוות האתר. גם כאן מוצע מבצע לרגל ההשקה – חודש של הזרמת מוסיקה חינם.

האגף השלישי הוא אגף התוכן החינמי. כאן ניתן יהיה למצוא מילות שירים, ערוצי רדיו אינטרנטיים, קליפים, שירים ואלבומים חדשים, חדשות וביקורות מתחום המוסיקה ועוד.

קרא עוד:  5 מוצרים שכדאי לכם לבדוק ב-Cyber Monday

את השירות ניתן לצרוך דרך אתר האינטרנט, אפליקציית האייפון ובקרוב גם אפליקצייה לאנדרואיד, כאשר את התשלום על התכנים הדורשים אותו ניתן לבצע באמצעות כרטיס אשראי או מספר טלפון של בזק, ובקרוב מתוכננים אמצעים נוספים.

מעניין לציין שהמתחרה העיקרי לשירות החדש של וואלה הוא פלאפון Musix, שהושק במרץ – שתי החברות הן חלק מקבוצת בזק.