משתמשי האנדרואיד מאוד אוהבים את מערכת ההפעלה של גוגל, אך אם נשאל את כולם מה הדבר הראשון שמפריע להם במערכת הם יצביעו על שדרוגי התוכנה האיטיים. 5 חודשים חלפו להם מאז גוגל הכריזה על גרסת ה-ICS, או אנדרואיד 4.0 ועדיין לא ראינו מכשירים רבים שעודכנו לגרסה החדשה. גלקסי אס 2 הוא אחד המכשירים הבולטים והבודדים שקיבלו את העדכון, אבל לא בארה”ב ולא כאן בארץ. גם HTC מתמהמהת עם השדרוגים של מכשירי ובמיוחד סדרת הדגל Sensation ולא נראה שזה הולך להשתנות בזמן הקרוב. לבעלי הידע בהחלפת רומים אמנם אין דאגה אמיתית שכן מי שבבעלותו מכשיר משנה שעברה כבר וודאי התקין גרסה מבושלת כזו או אחרת, אבל זה בהחלט לא חל על רוב המשתמשים שלא מעוניינים ולא צריכים לדעת כיצד לבצע שדרוג מעבר לבדיקת עדכונים דרך תפריטי המכשיר.

תהליך פיתוח ממושך
מה שעוד יותר מקומם הם הדברים של ז'אן בפטיסט, מוביל טכני בפרוייקט הקוד הפתוח של האנדרואיד שאמר בפוסט בגוגל פלוס כי לשחרר עדכון לאחר 5 חודשים “זהו זמן סביר בהחלט”. הדברים נאמרו בהקשר של עדכון הטאבלט Sony Tablet S ששודרג השבוע לגרסת ICS וכי 5 חודשים זמן פיתוח הוא הגיוני בשל השוני בין גרסת Honeycomb לגרסת ICS. עוד הוא הוסיף כי ההבדלים בין גרסת Gingerbread ל-ICS הם גדולים ולכן למכשירים הסלולריים לוקח זמן גדול עוד יותר. כשנשאל מדוע אסוס שדרגה את הטאבלטים שלה (Transforemer ו-Prime) הרבה יותר מהר מסוני (לפני חודש וחצי) הוא אמר כי Nvidia לקחה חלק בפיתוח שכן ה-Tegra 3 על גבי ה-Prime היה טאבלט הדגל של החברה. בפטיסט כן הביע את אכזבתו שמכשירי הדגל של גוגל לא שודרגו והוא האשים את המפעילות המקומיות בעניין.

קרא עוד:  סמסונג עובדת על רעיונות נוספים למכשירים גמישים

מהו זמן סביר?
ברור לכולנו שפיתוח לוקח זמן. אמנם שדרוגי אנדרואיד קטנים כמו מעבר מגרסה 2.3 ל-2.3.3 אינם מצריכים עבודה מרובה, אך מעבר מגרסת Gingerbread ל-ICS דורשת לכתוב את התקני המערכת מחדש (הדרייברים), התאמות לממשק המשתמש, גרסאות ייעודיות למפעילות המקומיות ועוד. גם המגוון הגדול של מכשירי האנדרואיד שיש לכל יצרנית ויצרנית מקשים מאוד על השדרוג ורק לגבש החלטה מי מהמכשירים ישודרג ומי יישאר מאחור לוקח זמן וכסף רב, כך שמספר חודשים זה זמן סביר בהחלט. אז ההתמודדות עם השדרוג נופל בעיקר על היצרנית לכן אפשר להבין את העיכובים. לנו לא ברור היכן גוגל נמצאת בכל הסיפור לאחר שהיא מכריזה על גרסה חדשה ומדוע לא משתפים את היצרניות מספר חודשים לפני כן שיתחילו את הפיתוח מוקדם יותר. בכלל, אולי ישנה אפשרות לשנות את שיטת השדרוגים, ולגרום לכל התהליך לעבוד יותר מהר, יותר חלק, וגם יהיה נחמד אם יקבעו מדיניות קבועה מראש אלו מכשירים ישודרגו ואלו לא, כי למשתמשי האנדרואיד כבר דיי נמאס להמתין בכל פעם מחדש לשדרוג המיוחל.

צילום: hirotomo

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.