בזמן שהמכשיר המתקפל של סמסונג (Samsung) נמכר באופן מצומצם למדי, החברה הכריזה על דגם חדש ל-Galaxy Fold המכונה W20 5G עם תמיכה בדור 5 וביצועים משודרגים.

ההכרזה שהתרחשה בבייג'ין מציגה מראה כמעט זהה ל-Galaxy Fold המקורי, אך עם מספר ליטושים קטנים בעיצוב וכן במנגנון הקיפול המכאני שעבר גם הוא שינוי. כעת יש פחות מרווח בקיפול, כאשר המסגרת המתכתית היא שטוחה ולא עגולה וגם גב המכשיר זכה לגימור חדש.

מבחינת המפרט, Galaxy Fold W20 5G נושא את שבב Snapdragon 855 Plus החדש, זאת לעומת Snapdragon 855 ב-Galaxy Fold המקורי. זה מגיע לצד זיכרון עבודה של 12 גיגה-בייט ואחסון פנימי של 512 מגה-בייט, שזה תואם לנפחים של הדגם הראשון.

באופן מפתיע הסוללה של ה-Galaxy Fold החדש מעט יותר קטנה, 4,235 מיליאמפר/שעה לעומת 4,380 מיליאמפר/שעה בדגם הקודם, וייתכן שזה קשור לעיצוב החדש והמעט רזה יותר של המכשיר. עם זאת בסמסונג טוענים כי אין הבדל בזמני השימוש.

שאר המפרט נותר כמעט זהה בין שני הדגמים. עדיין מקבלים מסך חיצוני בגודל 4.6 אינץ' ברזולוציית +HD ביחס רחב של 21:9 ואילו מסך פנימי מתקפל בגודל 7.3 אינץ' מסוג AMOLED. הוא משולב עם מערך של שלוש מצלמות מאחור ועוד זוג מצלמות מקדימה.

בשל התמיכה בדור 5 הוא מיועד לאזורים בהם כבר התשתית פועלת כמו בסין, שם הוא יושק בחודש הבא בחנויות. המחיר טרם פורסם אך אפשר לשער כי הוא יהיה לא פחות מקודמו הנמכר סביב 1,900 דולרים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.