מכוניות חכמות הן כבר לא קונספט עתידני, אלא מציאות בשטח. עוד ועוד חברות מציעות רכבים בעלי מערכות שליטה חכמות ואפשרויות טכנולוגיות מתקדמות – אבל מה אם הייתם יכולים להפוך את המכונית שיש לכם בזה הרגע לחכמה?

הדונגל החדש Voyo מציע בדיוק את זה – אביזר קטן שמתחבר לרכב הקיים שלכם באמצעות שקע קטן מתחת ללוח המכוונים (OBD-II) הקיים בכל מכונית שיוצרה מאז שנת 1996, מתחבר למערכת השליטה ובקרה של רכב ומחבר אותו לענן, וכך אפשר לשלוט עליו מרחוק. מדובר על ביצוע פעולות כמו להתניע ולכבות את המכונית מרחוק, לנטר ולבדוק את מד הדלק ואפילו לכבות אוטומטית את המנוע כשאתם ברמזור אדום כדי לחסוך דלק.

לצורך המחשת הגאדג'ט, הדגים מנכ"ל החברה כיצד הוא פועל על רכב שטח רגיל של חברת שברולט וטען כי ה-Voyo מסוגל לאסוף פי 100 יותר מידע על הרכב מאשר מכוניות חכמות אחרות שנמצאות בשוק, ובצורה מהירה יותר. חברות השכרת רכבים, למשל, יוכלו להשתמש בו כדי לעקוב אחר המכוניות שלהן והסטטיסטיקות המתועדות בהן, למצוא אותן כאשר הן נגנבו ואפילו לנטרל אותן מרחוק.

בהקשר הזה יש לציין גם את אנג'י (Engi) הישראלית, המספקת פתרון לנהג לזיהוי ולאבחון תקלות על ידי שימוש ברכיב דומה המתקשר עם הטלפון שלנו ומציע מידע, פתרונות וגישה למוסך הקרוב.

Voyo מושק כעת באמצעות קמפיין קיקסטארטר שמציע לרכוש את האביזר הבסיסי תמורת 90 דולר בלבד. ההשקה מתוכננת למרץ 2016.

קרא עוד:  אחרי שהשיקה מחדש את Galaxy Fold, סמסונג ביטלה את כל ההזמנות המוקדמות

http://www.youtube.com/watch?v=8WJ3JG-3qXk