יצרנית החומרה הסינית Voyo השיקה לאחרונה מיני מחשב (mini PC) עם מפרט חזק ביחס לקטגוריית מחשבי המיני. דגם ה-V3 יגיע עם מעבד Intel Atom X7, זיכרון עבודה (RAM) של 4 ג'יגה בייט וזיכרון אחסון SSD של 128 ג'יגה בייט. ההפצה תתחיל בראשון בפברואר, מחירו באתרים בחו"ל כ-220 דולרים.

המעבד, מדגם X7-Z8700, פועם בתדר של 2.4GHz והדיסק הקשיח בטכנולוגיית SSD ובנפח של 128GB, כאמור. כמו כן, ניתן להרחיב את נפח האחסון באמצעות כרטיס microSD עד לנפח אחסון של 128GB נוספים. מערכת ההפעלה המובנית היא Windows 10.

voyo-v3_03בנוסף, מגיע המיני מחשב עם 2 יציאות USB 3.0, יציאת USB 2.0, ומחבר מהסדרה החדשה USB Type-C. גם יציאת HDMI קיימת במחשב והיא מאפשרת ליהנות מרזולוציית 4K ורכיב ה-Wi-Fi המובנה תומך בתקן 5G. ישנה גם יציאת אודיו 3.5 מ"מ וגם רכיב בלוטות' מובנה במכשיר.

המפרט העשיר של ה-Voyo V3 יוצא דופן ביחס למחשבי המיני. בדרך כלל מצאנו בשוק מחשבים כאלה בעלי מפרט בינוני, לרוב היה מדובר במעבד חלש יחד עם זיכרון עבודה (RAM) של 2GB וכעת, עם זיכרון 4GB, מדובר בשדרוג משמעותי מבחינת הביצועים, כך שמדובר במחשב סלוני או לשימושים כלליים.

גודלו של המיני מחשב דומה לזה של נרתיק תקליטורים: 12.9 על 12.9 על 1 ס"מ, הוא שוקל 420 גרמים ומעוצב בצורה אלגנטית עם מסגרת מתכתית וזכוכית משוריינת. כאמור, מחירו יעמוד סביב 220 דולרים בהזמנה מוקדמת באתרים כמו GearBest ו-GeekBying.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.