יצרנית הרכבים Volvo נכנסה לאחרונה לתחום הווירטואלי והציגה קסדת אופניים מיוחדת בעלת חיבור אינטרנטי לשרותי ענן שלה כך שתתריע בפני נהגי רכב על רוכב אופניים שנמצא בקרבתו.

רבים הם המקרים בהם אנו שומעים על תאונות דרכים בהם מעורבים כלי רכב ורוכבי אופניים, ובישראל נרשמים מאות נפגעים וכמה עשרות הרוגים בשנה. הקסדה של Volvo היא קסדת אופניים חכמה, שתתריע כאמור בפני נהגי הרכב כאמור על רוכב האופניים שמתקרב מולו. העיקרון פשוט למדי ומבוסס על חיבור בין הקסדה עצמה לבין אפליקציית Strava הפופולרית בקרב רוכבי האופניים, ורכבי וולוו החדשים בהם מותקנת המערכת המתאימה.

בצורה זו, בכל פעם בה רוכב האופניים יחבוש את הקסדה בעת הרכיבה יישלח מיקומו הנוכחי אל אפליקציית Strava שתשתף את מיקומו של רוכב האופניים עם שרותי הענן של חברת וולו. מהשלב הנוכחי, שרותי הענן של וולו יתריעו למעשה בפני נהג הרכב כי רוכב אופניים נמצא בקרבת מקום ועליו לנהוג בזהירות. יתר על כן, הקסדה עצמה גם תתריע בפני רוכבי האופניים על רכב מתקרב, וזאת באמצעות הדלקת נורית אדומה שממוקמת בחזית הקסדה.

על אף היתרון שבדבר, הרעיון ואופן יישומו בהחלט אינו חף מבעיות. ראשית, חשוב לזכור כי שליחת המיקום אל האפליקציה ומשם ישירות אל שרותי הענן של וולו, וודאי תערוך כמה שניות -שניות שיכולות להיות קריטיות ביותר בסיטואציה הנוכחית. ייתר על כן, המערכת עצמה מותקנת אך ורק ברכבי וולו החדשים כך שזמינה בשלב הנוכחי עבור פלח שוק מצומצם ביותר. נוסיף כי ייתכן ובעקבות פיתוח הקסדה, גם יצרניות רכבים נוספות ירימו את הכפפה ויטמיעו מערכת דומה ברכביהן.