וולוו (Volvo) הודיעה על שיתוף פעולה מסקרן עם מיקרוסופט (Microsoft) אשר במהלכו תותקן מערכת סקייפ לעסקים (Skype for Business) בסדרת הרכבים החדשה של החברה, Series 90. המטרה היא כמובן שאנשים יוכלו לבצע ביניהם שיחות וידאו בעודם במכונית בצורה קלה ופשוטה, שלא מצריכה התעסקות עם טלפונים או מצלמות חיצוניות.

"כולנו היינו שם", כתב סגן הנשיא של חטיבת התקשורת הצרכנית בחברה, "אתם מנסים לבצע שיחת ועידה מהמכונית אבל הסלולרי כל הזמן נופל, או שאתם שוכחים את הקוד הארוך שצריך להקיש כדי להצטרף. תוך כדי כל זה, תשומת הלב שלכם אינה איפה שהיא אמורה להיות – על הכביש. סקייפ לעסקים מאפשר לאנשים לראות את הפגישות שלהם, לקבל מידע על המשתתפים וליצור שיחת ועידה באמצעות קליק אחד על מסך המגע".

בנוסף הודיעה החברה כי במסגרת שיתוף הפעולה היא חוקרת כיצד ניתן לשלב את העוזרת האישית של מיקרוסופט, קורטנה (Cortana), ברכבים חכמים אחרים. המטרה היא לספק "זיהוי קולי בצורה מושלמת ובעלת הקשרים ספציפיים כדי לתמוך בפעולות היומיומיות של אנשים וחיזוי הצרכים שלהם", נמסר.

יש לציין כי חלק מיצרניות המכוניות כבר מציעות רמות שונות של זיהוי קולי ברכבים שלהן, בין היתר על ידי מערכות CarPlay של Apple ו-Android Auto של גוגל. מעניין לראות אם מיקרוסופט תצליח להתחרות בהן ואולי אפילו להביא משהו ייחודי ומקורי לתחום.