החברות Telefónica Digital ו- VMware השיקו שירות חדש בשם Telefónica Dual Persona. השירות, המבוסס על VMware® Horizon Mobile, יאפשר שימוש בשני טלפונים בתוך סמארטפון אחד: לשימוש עסקי ושימוש פרטי. ההכרזה נעשתה במסגרת תערוכת 2012 Mobile World Congress, בברצלונה. שרות זה צפוי לספק למחלקות המחשוב בארגונים דרך קלה ובטוחה לניהול סביבת עבודה ניידת לארגון (כולל אי- מיילים, יישומים, נתונים ועוד) עבור מכשירי האנדרואיד של העובדים, תוך מתן אפשרות לעובדים לשמור על הפרטיות והשליטה בסביבה הניידת האישית שלהם. השירות מתאים לטרנד ‘Bring Your Own Device’, הנפוץ לאחרונה בארגונים. החברות גם אישרו שמכשיר Galaxy SII של סמסונג יהיה מכשיר הטלפון הראשון, שיתמוך בשירות Telefónica Dual Persona. בחודשים הקרובים צפויה סמסונג להציע התאמה לשירות בשאר המכשירים שלה.

 

סמסונג עובדת בצמוד עם החברות Telefónica ו- VMware, על מנת להרחיב את הזמינות של מכשירי VMware ready”" השנה. שירות Telefónica Dual Persona עבור מכשירי אנדרואיד יהיה זמין ברבעון השני של 2012. מידע נוסף בנוגע לזמינות השירות והמחירים צפוי להינתן בחודשים הבאים. החברות עובדות כדי להפוך את הפתרון לזמין בעתיד גם למערכות הפעלה אחרות ולפלטפורמות ניידות אחרות.

 על פי חברת המחקר פורסטר (מקור: Mobility Dominates Enterprise Telecom Trends In 2011 July 22, 2011) 60% מהחברות מאפשרות לעובדים לעשות שימוש במכשירי הסמארטפון והטאבלט האישיים שלהם במקום העבודה ומגמה זאת נמצאת בעליה. שטף השימוש במכשירים פרטיים הופך את הניהול של הטלפונים הניידים ושל מחזור חיי היישומים הניידים למורכב יותר ומעמיד את הארגון מול סוגיות שונות בתחומי ניהול ואבטחה. מצד שני, העובדים הופכים למודאגים יותר בקשר לפרטיות של נתוניהם האישיים ומודאגים מניהול ושליטה חודרניים כלפי הסמארטפונים, שברשותם מצד מנהלי המחשוב.

קרא עוד:  ציון דרך: Word לאנדרואיד הגיעה למיליארד הורדות

 שירותי Telefónica Dual Persona יאפשרו למנהלי המחשוב להשגיח ולנהל את הפרופיל העסקי של העובדים והיישומים הניידים העסקיים של העובדים במכשיר הנייד.  בעקבות ההפרדה, אותה מאפשרת טכנולוגיית Horizon Mobile בין היישומים העסקיים והאישיים, במקרה שעובד עוזב את החברה או שהמכשיר שלו אובד או נגנב, תוכל החברה להסיר את המידע הארגוני מהמכשיר הנייד של העובד באופן בטוח, מבלי שתהיה לחברה גישה לפרופיל האישי של העובד. חווית המשתמש תהיה אינטואיטיבית וזהה לזאת של הסמארטפון הרגיל בשני הפרופילים. המשתמשים יוכלו להחליף מפרופיל אחד לשני, בלחיצה קלה על האפליקציה ובנוסף יוכלו לקבל הודעות עסקיות ופרטיות בתוך שני הפרופילים. טכנולוגיית VMware Horizon Mobile מרחיבה את האבטחה והניהול הארגוניים של המכשיר הנייד של העובד עם שירות ניהול מבוסס ענן של Telefónica.

רון קוהבלום, מנהל פעילות VMware ישראל: "העלייה בעוצמת המחשוב במכשירים הניידים החדשים, התחברה עם העלייה במספר היישומים העסקיים הניידים, גם במכשירים הפרטיים של העובדים. כתוצאה מכך עלתה המודעות של החברות, ליישומים הניידים שהעובדים עושים בהם שימוש. בנוסף, הפופולאריות הגדולה של המכשירים החכמים בשוק הצרכני, הביאה לעליה במספר המכשירים האישיים שנעשה בהם שימוש בסביבת העבודה".

 שירות Telefónica Dual Persona בשילוב טכנולוגיית VMware Horizon Mobile יוצע כחלק מקטלוג שירותי מחשוב הענן של Telefónica. בנוסף לתמיכת Dual Persona למכשירי אנדרואיד, מסייע קטלוג שירותי מחשוב הענן של Telefónica לחברות לנהל ביעילות רבה יותר את מאגרי הנתונים שלהם, את שולחנות העבודה הוירטואליים (של מחשבי ה- PC) ואת היישומים, באמצעות מתן דרך קלה לשירותים צרכניים מבוססי ענן.

קרא עוד:  משתמשים באפליקציית FaceApp? התמונות שלכם לא פרטיות

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.