ויוו (Vivo) תכננה להדהים את הקהל עם טלפון הקונספט החדש שלה, ה-Apex 2020, בתערוכת הסלולר של ברצלונה, אך מאחר וזו בוטלה נותר לה רק לחשוף אותו בתמונות וסרטונים. עדיין מדובר במכשיר מרשים מאוד, גם אם אין כל צפי להגעתו למדפי החנויות – הוא בעיקר משמש להדגמת טכנולוגיות עתידיות שיגיעו למכשירי החברה בהמשך.

ובאילו טכנולוגיות מדובר? גולת הכותרת היא מצלמת סלפי באיכות 16 מגה-פיקסל המוסתרת כולה תחת המסך, ובזמן שאינה פועלת כלל לא ניתן לראות אותה. לטענת ויוו הצליחו מהנדסיה לפתור את כל הבעיות הקשורות במיקום ייחודי זה, כך שתצוגת המסך עצמו איננה משתקפת בתוך מצלמת הסלפי, ואיכות הצילום אינה נפגעת.

פרט לכך מדובר במסך 6.45 אינץ' מסוג AMOLED, עם חיישן טביעות אצבע הפעיל על המסך כולו (כמו ב-Apex 2019), וגם מערכת צליל הפועלת דרך רעידות המסך וללא צורך ברמקולים נפרדים (ואת זה ראינו ב-Apex של 2018). למכשיר אין למעשה שום כפתורים או חיבורים חיצוניים. השליטה בו נעשית באמצעות אזורים רגישים למגע, בעוד שהטעינה היא אלחוטית בלבד, בהספק של 60 וואט המאפשרת טעינה מלאה בתוך כעשרים דקות.

Image result for VIVO APEX 2020

יתר המפרט כולל מעבד Snapdragon 865 של קוואלקום (Qualcomm) עם 12 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-256 גיגה-בייט לאחסון קבצים. מערך הצילום האחורי כולל שני חיישנים: 48 מגה-פיקסל, ועדשת זום פריסקופי של 16 מגה-פיקסל עם הגדלה של עד פי 7.5. העדשות מיוצבות באמצעות מנגנון ג'ירוסקופי מתקדם במיוחד, שאמור להיות אפקטיבי יותר מזה שקיים ברוב מכשירי הדגל. מנגנון בינה מלאכותית משוכלל יזהה ויסיר באופן אוטומטי פרצופים שהסתננו לתוך התמונה (פוטובומב), באישור המשתמש כמובן.