לאחר שצילומיו הודלפו בתחילת החודש, הכריזה וויוו (Vivo) באופן רשמי על ה-Nex Dual Display, טלפון חכם כפול מסכים. הקדמי הוא מסוג OLED, בגודל 6.39 אינץ׳ בו נעדרת המגרעת, שכן למכשיר אין מצלמה קדמית. המסך האחורי, מסוג OLED בגודל 5.49 אינץ׳, הוא זה שאמור לשמש לצורך צילומי סלפי, באמצעות מערך של שלוש עדשות צילום נפרדות.

מערך המצלמות כולל חיישן ראשי של 12 מגה-פיקסל, חיישן 2 מגה-פיקסל לצורך לכידת עומק, וחיישן נוסף לצורך סריקת אובייקטים תלת-מימדיים. כמובן שבוויוו מתהדרים גם באינטליגנציה מלאכותית לצורך זיהוי הסצנה המצולמת, מצב פורטרט עם טשטוש רקע מלאכותי (״בוקה״), וגם אפליקציה שאמורה לסייע להגיע לפוזת הצילום הנכונה, על ידי הצגת קווי המתאר הנדרשים על גבי המסך האחורי. 

עוד חידוש, יותר קוסמטי מטכנולוגי, הוא מעגל של נורות LED הממוקם בצידו האחורי של המכשיר ואף ״חודר״ אל תוך המסך עצמו. נורות אלו משמשות הן לצורך התראה על קבלת שיחות והודעות, והן כתאורת פלאש בזמן צילומי הסלפי. יש גם חיישן טביעות אצבע מתחת למסך, הקדמי כמובן.

יתר המפרט תואם את המקובל כיום בכל הנוגע למכשירי דגל: מעבד Snapdragon 845 של קוואלקום (Qualcomm), לא פחות מ-10 גיגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM) ו-128 גיגה-בייט לאחסון מדיה, סוללה בנפח 3,500 מיליאמפר/שעה, וסורק טביעות אצבע המשולב במסך הקדמי. המסך אגב, מגיע ברזולוציה של 2340X1080 פיקסלים והאחורי ברזולוציה של 1920X1080 פיקסלים.

קרא עוד:  עכשיו רשמי: שאומי הכריזה על Redmi K30 עם 4G ו-5G

מחירו של Nex Dual Display יעמוד בסין על כ-725 דולרים, ולחברה אין כרגע תכניות לשיווק גלובלי. הוא צפוי להגיע לחנויות ב-29 בדצמבר. לא ברור האם Vivo עומדת להציג לצד ה-Dual Display גם דגם Nex שישמור על עיצובו הייחודי של ה-Nex S בעל המצלמה הנשלפת, שזכה לסקירה גם כאן.