למרות החששות שאורקל (Oracle) תפסיק לתמוך בתוכנות החינמיות של סאן (Sun) לאחר הרכישה הגדולה, בינתיים מתברר שיצרנית התוכנה הענקית ממשיכה, לפחות בינתיים, במסורת של החברה הנרכשת ומספקת גרסאות חדשות למוצרים החינמיים שלה, כמו למשל OpenOffice.org.

חובבי הווירטואליזיציה ישמחו לגלות שבסוף השבוע שוחררה גרסה עיקרית חדשה של VirtualBox, תוכנת הווירטואליזיציה שמאפשרת לכל מי שרוצה להפעיל במחשב שלו מספר מערכות הפעלה במקביל בתוך סביבה מוגנת שבדרך כלל לא גורמת לקריסה של מערכת ההפעלה המארחת.

Virtualbox_Installהגרסה החדשה, גרסה 4.00, מציגה לראשונה חלוקה של VirtualBox לשתי חבילות התקנה: חבילת ההתקנה הבסיסית וחבילה נוספת שמציעה, בפעם הראשונה אי פעם, אפשרות למפתחים לכתוב ולהתקין תוספים שונים לתוכנה הבסיסית, כך שהם יוכלו לבצע התאמות שונות בהתאם למערכת ההפעלה אותה הם רוצים לבחון במחשב. בנוסף בוצע שיפוץ מקיף בממשק המשתמש, שגם קיבל שם חדש (VirtualBox Manager) כך שהוא יהיה ידידותי יותר ויקל על השימוש, כולל אפשרות להתאים באופן גמיש יותר את חלון העבודה, וכן אפשרות לפתוח חלון אורח כדי לבחון פעולות שונות (כמו ללכוד תמונות מסך).

מעבר לתיקוני שגיאות ותוספות שונות מציגה התוכנה החדשה גם תמיכה רחבה הרבה יותר בחומרה היקפית ופנימית של המחשב וכן תמיכה מובנית במספר גדול יותר של מערכות הפעלה, כולל כאלה שפועלות ב-64 ביט.

VirtualBox מאפשרת למשתמשים בה, כאמור, להפעיל מספר מערכות הפעלה או מספר גרסאות של אותה מערכת הפעלה בכדי לבצע פעולות שונות. את הגרסה החדשה, ניתן להוריד מכאן, והיא זמינה עבור חלונות, מקינטוש, לינוקס וסולאריס בגרסאות 32 ו-64 ביט.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.