אמרו שלום לשחקנית חדשה בשוק הטאבלטים הישראלי שהולך ומתחמם: אומניטק, נציגת Viewsonic בישראל, מסרה היום שבתחילת השנה הקרובה היא תתחיל להפיץ בארץ את ה-ViewPad 7, מכשיר, שעל פניו, נראה כמתחרה ישיר ל-Galaxy Tab של סמסונג (Samsung), אותו משווקת סלקום באופן בלעדי, לפחות בינתיים (אם עוד לא קראתם, זה הזמן: הסקירה המלאה של Galaxy Tab).

ה-ViewPad 7 הוא טאבלט בגודל 7 אינץ' שמבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) בגרסה 2.2 שמעבר ל-Galaxy Tab מותקנת גם ב-Folio 100 של טושיבה (Toshiba) שאמור גם הוא בקרוב להגיע לארץ למכירה מלאה. ההכרזה הרשמית עליו כבר שוגרה לשוק לפני כשלושה חודשים, אבל רק בינואר מתכוונת החברה להתחיל לשווק אותו באירופה באופן מלא, ובמסגרת הזו הוא יגיע גם לישראל, לפי הודעת המשווקת המקומית.

vp7_frontכמו מכשירים אחרים בדמותו, ה-ViewPad 7 משתמש גם בשבב סלולארי דור שלישי כאפשרות תקשורת, מעבר ל-WiFi (לא כולל תמיכה בתקן n) וכמובן גם בלוטות' דור שני. זו כנראה הסיבה שאומניטק מנהלת משא ומתן עם החברות הסלולאריות המקומיות כדי למכור את המכשיר בערוצי ההפצה שלהן. עם זאת, לשאלתנו, ענה אודי וינטראוב, מנכ"ל אומניטק, כי בכוונת החברה למכור את המכשיר בכל ערוצי ההפצה, כולל רשתות שיווק.

המכשיר מצויד במצלמה אחורית באיכות של 3 מגה-פיקסלים עם יכולת מיקוד אוטומטית וגם מצלמה קדמית באיכות 0.3 מגה-פיקסלים לצורך שיחות וידאו. מעבר ל-512 מ"ב זיכרון אפשר להשתמש בחריץ microSD שתומך בכרטיסים בנפח של עד 32 ג"ב.

קרא עוד:  מחירו של OnePlus 7t בישראל נחשף, יושק בסוף החודש

החברה טוענת שמדובר במכשיר שמסוגל לעבוד 10 שעות, אבל נקודת המפתח שלו היא כנראה הנגישות שלו לחנות היישומים של אנדרואיד שמציעה כיום בערך 100,000 יישומים.

ומה עם המחיר? בגלל המשא ומתן עם החברות הסלולאריות עדיין לא ברור בכמה יימכר ה-ViewPad 7 בארץ. בהכרזה שלו, עם זאת, ננקב מחיר של 350 ליש"ט באנגליה, לא כולל מע"מ.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.