שוק שיחות ה-VOIP יוצא מהתרדמה כש'וויבר' (Viber) משיקה לכלל המשתמשים את Viber Out, שירות המאפשר לחייג גם אל מספרי טלפון קווים או ניידים בעלות זולה מזו שמציע המתחרה 'סקייפ' (Skype).

וויבר, יישום השיחות הפופלארי, מאפשר לבצע שיחות ולשלוח הודעות בחינם ליותר מ-200 מליון משתמשים. החברה השיקה היום את גרסה 4.1 של היישום, אשר זמין להורדה מהחנות ה'גוגל פליי', ה'אפ סטור' והמחשב השולחני הכולל את אפשרות ה-Viber Out המאפשרת לחייג גם אל מספרי טלפון רגילים – ניידים או נייחים, בתשלום. בחברה הצעירה בחרו לא להישאר חייבים ובהשקת השירות הם מתנגחים במתחרה העיקרי – סקייפ, ומציגים השוואה ישירה של תעריפי החברה אל מול הענק שהחל את מהפכת ה-VOIP.

לשם השוואה,  מחיר שיחה לארה"ב עולה אצל וויבר 5.7 סנט לעומת 11.8 אצל סקייפ. שיחה לאנגליה 17.7 סנט לעומת 86.6 סנט אצל המתחרה – הפרש של 389 אחוז.

בהודעה לעיתונות מציינים כי השירות זכה להשקה מצומצמת כבר בחודש שעבר, שבחברה אפשרו שיחות בחינם אל הפיליפינים לאחר שסופת טייפון פקדה את האזור.

שירות ה-Viber Out פותח לחברה ערוץ הכנסות נוסף וזאת לאחר שהשיקו יותר מוקדם השנה את חנות הסטיקרים המאפשרת לרכוש מדבוקות ווירטואליות בתשלום.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.