אפליקציית המסרים הישראלית לשעבר וייבר (Viber), הנמצאת בבעלות החברה היפנית Rakuten, משיקה אפשרות חדשה הדומה באופן מפתיע לאפליקציה המובילה בתעשייה – סנאפצ'ט (Snapchat).

התכונה החדשה המכונה "מסרים סודיים" (Secret Messages), זמינה דרך עדכון למכשירם הניידים ומאפשרת למשתמש לשלוח הודעת תמונה או וידאו ולקבוע את זמן תפוגה למחיקתם לאחר הצפייה. לפני המשלוח, יוכל המשתמש לקבוע את משך הזמן להשארת המדיה במרווח זמן של 1, 3, 7 או 10 שניות. עתה, מרגע בו נצפה הסטטוס על ידי הצד השני, הוא יימחק אוטומטית על פי הזמן הנבחר. לדברי החברה, הקובץ יימחק מכל המכשירים בקבוצה או בהודעה פרטית וגם משרתי החברה ללא יכולת שחזור.

מלבד זאת, בעדכון החדש לוייבר יוכלו המשתמשים לשלוח הודעות וידאו מצולמות אחד לשני. על מנת לעשות זאת, יהיה על המשתמש להחזיק את לחצן הצילום בצורה רציפה – ומיד לאחר העזיבה יישלח סרטון הוידאו. עם זאת, אורך הסרטון מוגבל למשך חצי דקה בלבד.

הוואטסאפ הבאה?

בוייבר מתכננים להפוך את האפליקציה לפלטפורמה של ממש ואולי ככזה שתוכל להתחרות באופן ישיר באפליקציות המסרים המובילות. בחברה בוחנים להקנות לוייבר יכולות נוספות, כאלו שיוסיפו אפשרויות פופולריות אחרות כמו שירות העברת כספים בין משתמשים, הזמנת מקומות במסעדות ועוד – כל זאת ללא הצורך לצאת מהאפליקציה.

קרא עוד:  מחקר: Play Protect אינו יעיל כנגד איומים

וייבר מונה כיום כ-300 מיליון משתמשים מרחבי העולם ומוכרת בעיקר כמתחרה הגדולה של סקייפ בתחום השיחות הקוליות (VoIP). וייבר הושקה לראשונה בפלטפורמת ה-iOS בשנת 2010 ושנתיים לאחר מכן התרחבה לפלטפורמות נוספות כגון אנדרואיד, Windows Phone ובלקברי. לאחרונה אף השיקה החברה יישום למשמשי מערכות ההפעלה חלונות ומק, המאפשר ביצוע שיחות ושליחת הודעות באמצעות המחשב הביתי.