וייבר (Viber), אפליקציית השיחות שהחלה את דרכה בישראל (ועדיין מחזיקה כאן מרכז פיתוח) וכיום טוענת למאות מיליוני משתמשים, הכריזה על חידוש בשם Viber Local Number. מדובר בשירות פרימיום בתשלום חודשי, המאפשר למשתמשי האפליקציה ליצור לעצמם מספר טלפון מקומי דרכו ינותבו אליהם השיחות לכל מקום שבו הם נמצאים ברחבי העולם. המתקשר לאותו מספר לא חייב להשתמש באפליקציית וייבר, וישלם עלות שאינה עולה על שיחה מקומית בארץ שבה הוא נמצא.

בנוסף, תומך המספר המקומי גם בקבלת הודעות טקסט (SMS). מספר השיחות וההודעות שאותה ניתן לקבל דרך השירות אינה מוגבלת. בוייבר סבורים כי השירות יוכל להועיל במיוחד לאנשים השוהים בחו״ל למשך תקופות ארוכות ומעוניינים לשמור על קשר עם משפחתם בבית, או לאנשי עסקים המעוניינים להקל על שותפים במדינות זרות ליצור עמם קשר, באמצעות מספר מקומי אליו יוכלו להתקשר.

בשלב ההשקה, ניתן ליצור מספרים מקומיים בשלוש מדינות: אנגליה, ארצות הברית וקנדה. החברה מאמינה כי תוכל להרחיב את הרשימה בעתיד הקרוב. עלות השירות עומדת על 4.99 דולרים בחודש, אך ל-10,000 הנרשמים הראשונים יוצע תעריף מופחת של 1.99 דולרים לחודש, שיוסיף להיות בתוקף כל עוד לא יבחרו לנתק את השירות. 

״אנו מתרגשים להציע לאנשים דרכים חדשות להיות קרובים ורלוונטיים למה שמשנה וחשוב בחייהם״, כך לפי מנכ״ל וייבר דג׳מל אגואה (Djamel Agaoua). ״התכונה החדשה הזו תעניק למשתמשים תחושה של ביתיות, לא משנה היכן הם נמצאים״.