חברת הסטארט-אפ הישראלית Viber מכריזה היום על גרסא חדשה של אפליקציית התקשורת החינמית שלה, הכוללת לראשונה תמיכה במחשבים אישיים ומהווה עליית מדרגה בתחרות בין החברה המקומית הקטנה לענקית הוותיקה והפופולארית סקייפ.

Viber 3.0, הזמינה להורדה דרך אתר החברה למכשירי אנדרואיד, אייפון ומחשבים בעלי מערכות ההפעלה Windows ו-Mac, טומנת בחובה מספר שיפורים שנועדו לסייע לה להתחרות בסקייפ, כאשר העיקרי שבהם הוא היכולת לבצע שיחות וידאו ממחשב למחשב. כמו כן, הגרסא החדשה מאפשרת למשתמשים לענות לכל סוג תקשורת אחרת מכל מכשיר: ממשק הצ'ט מתעדכן בזמן אמת בכל האפליקציות והתוכנות של המשתמש אך יודע להתריע בקול ורטט רק מהמכשיר ממנו מתבצע המענה להודעות, ושיחות קוליות ניתנות להעברה מהמחשב לסלולרי ולהיפך בלחיצת כפתור. כמובן שניתן גם לצפות בהיסטוריית ההודעות מכל המכשירים המחוברים לחשבון ולמחוק הודעות ממכשיר אחד על מנת להסיר אותן מכולם.

לענות לשיחה מהטלפון ולעבור למחשב. Viber 3.0
צילום: יח"צ

בין החידושים הנוספים בגרסא 3.0 של האפליקציה ניתן למנות תמיכה בהודעות וידאו מוקלטות, הצגת השעה בה התבצעה תקשורת כלשהיא עם כל אחד מאנשי הקשר (בדומה לקיים ב-WhatsApp), שיפורים במהירות ובמנוע קידוד הקול וממשק משופר למכשירי אנדרואיד ו-iOS. כמו כן, מוציאה החברה עדכון לאפליקציית הבלקברי המוסיפה תמיכה בשיחות קוליות בפלטפורמה זו.

ההבדל הבסיסי בין וייבר למתחרה האסטונית, שנרכשה ע"י מיקרוסופט לפני כשנתיים, הוא שיטת ההרשמה וההתחברות לשירות: בניגוד לסקייפ, הדורשת שם משתמש וסיסמא, ההתחברות ל-Viber נעשית באמצעות הזנת מספר הטלפון ואישור הבעלות עליו באמצעות הזנת קוד אישור הנשלח למספר הטלפון. לאחר החיבור סורקת האפליקציה את ספר הטלפונים בחיפוש אחר אנשי קשר המצוידים גם הם באפליקציה, וכך חוסכת למשתמש לא רק את זכירת כינויו וסיסמתו, אלא גם את הליך הוספת אנשי הקשר לשיחות חינם.

קרא עוד:  אופס: סמסונג שלחה בטעות הודעה מוזרה למשתמשים

במקביל לגרסא החדשה, טוענת החברה כי מספר משתמשיה חצה את רף ה-200 מיליון – כשליש ממספר משתמשי סקייפ נכון ל-2011, ומספר דומה להערכות עדכניות של מספר המשתמשים ב-WhatsApp, שלפי השמועות נמצאת לאחרונה במו"מ עם תור של חברות ענק המעוניינות ברכישתה, ביניהן פייסבוק וגוגל. בכך מבקשת החברה הישראלית להזכיר שהיא עדיין אחת מהדרכים הנפוצות ביותר לתקשורת חינמית באמצעות סמארטפונים. למעשה, עם גרסאות תואמות ל-iOS, אנדרואיד, בלקברי, Windows Phone, סימביאן, Bada של סמסונג ועתה גם מערכות ההפעלה הנפוצות למחשבי PC, וייבר היא אפליקציית ההודעות הזמינה עבור מספר המכשירים הרב ביותר.