במחיר של ארוחה זוגית; מחשב האנדרואיד

יצרנית החומרה VIA הציגה מחשב קטן המיועד להפעיל את מערכת האנדרואיד ובמחיר זול במיוחד. מחשב ה-Android PC (או APC) הוא לוח זעיר המגיע בגודל Neo-ITX או 178.5x ס"מ ובו כל החיבורים הדרושים כגון יציאת מסך, HDMI, חיבורי USB, רשת וסאונד וגם חריץ SD להרחבה. הוא מבוסס על מעבד ה-VIA WonderMedia ARM 11 הרץ בתדר של 800MHz ומכיל 512 מגה בייט של זיכרון DDR3 ו-2GB לאחסון.

ב-VIA אומרים כי ה-APC הותאם לשימוש במחשב, למרות שמערכת האנדרואיד לא, וכי היא מספקת את גרסת האנדרואיד 2.3 התומכת במקלדת ועכבר ומגיע עם הדפדפן המובנה ואפליקציית YouTube וכן עם תמיכה בוידאו עד 720p. למעשה VIA מכוונת אותו למעוניינים במחשב פשוט למשימות בסיסיות כמו גלישה, צפייה בתמונות והאזנה למוזיקה, כשהוא מגיע עם עוד מספר אפליקציות בנויות בתוכו, אך לא נאמר דבר האם הוא כולל גם את חנות האפליקציות Google Play. המחשב צורך עד כ-13.5W במקסימום כאשר הוא בעומס מלא ויורד עד ל-4W כשהוא בזמן המתנה.

ה-APC עדיין לא הגיע לחנויות ו-VIA תמכור את הלוח (ללא המארז) במחיר של $49 שיכול להתאים גם לכל מארז סטנדרטי. המכירה תחל בקרוב והוא יושק בחודש הבא למעוניינים להזמין דרך אתר החברה.

אם הקונספט נראה לכם דומה זה לא במקרה שכן רק שבוע שעבר חברה נוספת מכרה מחשב אנדרואיד בסטיק ב-$79 וראינו עוד רעיונות דומים.

פורסם לראשונה באתר THspot.co.il

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.