תקן ה-USB 3.1 הדו-כיווני החדש שצפוי לצאת בקרוב, לא ישמש אותנו רק להטענה וחיבור למחשב אלא יאפשר גם הזרמת וידאו ואודיו דרך אותו כבל.

האחראית על תקינה, VESA, הודיעה אמש כי הכבל החדש מסוג Type-C יממש את פרוטוקול DisplayPort ויאפשר להזרים וידאו ברזולוציית 4K (לפחות) יחד עם אודיו ואף לספק הספק של 100 וואט במקסימום. זה אומר כי ניתן יהיה להשתמש בכבל וביציאה כדי להציג וידאו באיכות גבוהה במיוחד בחיבור למסכים תומכים ללא צורך בכבל נוסף. יתרה מכך, ניתן יהיה לחבר את הכבל לחיבור HDMI, DVI או VGA באמצעות מתאמים מיוחדים שיהיו זמינים לרכישה.

ב-VESA אומרים כי החיבור החדש יאפשר העברת נתונים גבוהה במיוחד, בכך ניתן יהיה לנצל את יכולתו לשימוש במקביל של מספר פונקציות. הוא יוכל להעביר נתונים (Data) במקביל להעברת וידאו, עד 10 ג’יגה-ביט לשנייה, כך שבפוטנציאל החיבור יוכל לממש רזולוציות גבוהות אף יותר.

בכך התקן החדש יתחרה למעשה בחיבור ה-Thunderbolt של אינטל (Intel) הקיים במספר מועט מאוד של מוצרים ובעיקר במחשבי ה-Macbook של אפל.  הוא יגיע למחשבים וגם ישמש התקנים כמו מכשירים סלולריים וציוד קצה כבר בשנה הבאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.