אמש, הציגה אפל את מכשיר האייפון 4 המחודש לרשת Verizon, אותו מכשיר שהושק ביוני שנה שעברה, שעל פניו לא נראה שונה בהרבה מקודמו. את השינוי העיקרי – התאמתו לרשת CDMA אמנם בולט מהכל, אבל המכשיר המחודש חשוב הרבה מעבר לכך, ובעצם מרמז על כמה מהשינויים שאנו צפויים לראות ב-אייפון 5 ולא רק. גם השינויים שקרו ב-Verizon שעד לא מזמן היא המפעילה הגדולה בארה"ב שהתנגחה מול האייפון עם סדרת מכשירי האנדרואיד, ה-Droid שבראשם עמד ה-Motorola Droid/Milestone.

אנטנה גייט לא תחזור שנית
מתחת לפני השטח, אפל עבדה לא מעט על המכשיר החדש, בעצם אפשר לומר כי החלה לעבוד על עיצוב הפנימי של האייפון עוד כאשר נתגלתה בעיית האנטנה לראשונה. את התיקון שהציע אפל בזמנו – כיסוי חינם ושינוי בתצוגת קווי הקליטה, מחליף שינוי קל בעיצוב החיצוני, המתבטא בקווי ההפרדה בקצוות החיצוניים של המכשיר, הסרת כניסת ה-SIM והוזזת כפתור ההשתקה כלפי מעלה. השינוי האחרון אגב, ככל הנראה ידרוש גם שינוי הבמפרים, הכיסויים החיצוניים שלא יתאימו למכשיר החדש.
עד כה הדיווחים מהרשת כי אין בעיות קליטה, ו"אחיזת המוות" כלל לא משפיעה על הקליטה של המכשיר. יש המייחסים את העיצוב לכך שהמכשיר תוכנן לעבוד ברשת CDMA, אך לנו זה נראה כשינוי מתבקש כדי שלא תחזור פרשת אנטנה גייט בשנית.

iOS 4.2.5
מהתמונות ברשת ניתן להתרשם כי המכשיר מריץ את מערכת ה-iOS בגרסת 4.2.5, זאת בניגוד לגרסה 4.2.1 למכשירי ה-GSM. הגרסה החדשה נועדה לתמוך ברשת Verizon והשינויים הדרושים ל-CDMA ובנוסף מוסיפה לראשונה את אפשרות ה-Personal HotSpot.

לשתף את האינטרנט
כאמור, בגרסה החדשה תמצאו את ה-Personal HotSpot, שירות שיאפשר לכם לשתף את תקשורת הרשת 3G ולהפוך את המכשיר לנקודת גישה אלחוטית לעד חמישה חברים, ממש כמו האפשרות הקיימת באנדרואיד 2.2. יש הטוענים כי גם משתמשי האייפון GSM יקבל את אפשרות זו בעדכון 4.3.

גרסה לבנה לא זמינה
רבים שמעוניינים בגרסה הלבנה של האייפון יתאכזבו לשמוע כי גם Verizon לא תציע זאת ללקוחותיה, ובכלל נדמה כי אפל דוחה בכל פעם מחדש את השקת הגרסה הלבנה, כשיש דיווחים כי ההשקה תתבצע רק באמצע השנה, מה שכבר נשמע לא הגיוני ולא רלוונטי כי אז כבר אמור להחישף ה-iPhone 5.

רוב השינויים שראינו בגרסה המשודרגת יגיעו גם לאייפון 5, שכפי הנראה יזכה למראה דומה מאוד למכשיר הנוכחי, כך שקיבלנו הצצה מוקדמת למה שמצפה להגיע. (צילומים: Engadget)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.