ענקית המשחקים Valve מתכננת להשיק פלטפורמת משחקים חדשה המבטיחה לשנות את עולם הקונסולות ב-2014 עם ה-Steam OS, מערכת ההפעלה מבוססת לינוקס אשר הותאמה למשחקים.

בסוף השבוע הכריזה החברה גם על פלטפורמת חומרה פתוחה שתריץ את המערכת החדשנית, ה-Steam Machine אשר תגיע בהמשך למספר מאות של מפתחים ובתכנון כי עשרות קונסולות שונות יגיעו ממגוון של יצרנים בשנה הבאה.

כעת למערכת ההפעלה ולקונסולה מצטרף גם בקר משחקים, כזה שעדיין לא ראינו. הבקר Steam Controller גם הוא נמצא בשלב אב טיפוס, אבל כבר ניתן להתרשם מהתמונות כי מדובר בבקר לא סטנדרטי: היכן שלרוב נמצאים בקרי תנועה אנלוגיים (D-pad), נמצא שני משטחי תנועה אשר משמשים לתנועה, שינוי זווית צפייה ופעולות נוספות והתגובה מהבקר תתקבל ברטט (haptic feedback) משתנה.

steam-controller_02

Valve אומרת כי המעבר למשטחי המגע מספק דיוק  רב יותר במשחק כפי שמקבלים בשימוש בעכבר ובמקלדת המחשב. באופן זה מעוניינים בחברה לדמות את החוויה של המשחק במחשב, חוויה שרוב הגיימרים הכבדים טוענים כי היא טובה ממשחק בקונסולה. בקדמת הבקר ישנו גם מסך מגע המשמש גם ככפתור מותאם וכן ישנם כפתורי כתף ועוד 4 כפתורי משחק מהממוקמים לצד משטחי המגע וסה”כ 16 כפתורים הניתנים להתאמה.

הבקר החדש יפעל על כל חומרה מאושרת של Steam Machine ויגיע בהמשך השנה למפתחים ובשנה הבאה יחד עם הקונסולות שיצאו לחנויות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.