האם  Valve (וואלב), מפתחת המשחקים המצליחה שעם להיטיה שלה נמנים Half-Life, Portal, Team Fortress ועוד, עומדת להציג קונסולת משחק משלה? בעקבות ראיון שנתן גייב ניואל (Gabe Newell) מייסד Valve למגזין הגיימינג Penny Arcade Report שבו הוא טוען "כי אם במידה Valve יאלצו למכור גם חומרה הם יעשו זאת", גרם לבלוגספירה לגעוש בעקבות האפשרות שמפתחת המשחקים האהובה תיכנס לעסקי החומרה.

לא חומרה, פלטפורמה
ה-Steam Box או ה-Gabe Cube כפי שהמעריצים מכנים אותה בחיבה, לא תהיה קונסולת משחקים הלכה-למעשה אלא מחשב-אישי בעל מפרט מינימום מוסכם וקבוע. על-פי השמועות אמורה הקונסולה להיות מבוססת על מעבד אינטל i7, זיכרון RAM בנפח של 8GB, ומאיץ גרפי מבית NVIDIA, מקור השמועות נובע, ככל-הנראה, מתמונה שהעלה גרג קומר (Greg Commer) עובד Valve לחשבון הטוויטר שלו בה מוצג מחשב-אישי קטן שהוא בנה. עוד מוסיף בתיאור גרג כי "הוא מריץ את פורטל 2 מהר". חשוב לציין כי גייב הודיע כי לחברה אין כוונה לייצר את החומרה וכי הם יציעו את הפלטפורמה התוכנתית ואת מפרט החומרה המינימלי שנדרש.

מחשב קטן כמו זה שבנה גרג יכול בקלות להשתלב בסלון הביתי, מקום משכנם "הטבעי" של הקונסולות. כמו-כן חלק נוסף של הפאזל מגיע גם בעקבות ההכרזה משנה-שעברה של החברה על ה-Big Picture Mode, מצב בו ממשק-המשתמש של Steam, פלטפורמת הפצת המשחקים של החברה, יותאם אל "המסך הגדול" ויציע שליטה וניווט באמצעות בקר-משחק (Gamepad).

קרא עוד:  רוצו להוריד: Call Of Duty: Mobile זמין לאנדרואיד ו-iOS

בקר-משחק בהתאמה אישית
נתון מעניין נוסף הוא מגיע בעקבות בקשה לפטנט שהגישה החברה בשנה שעברה לאישור משרד-הפטנטים האמריקאי בו הוצג בקר-משחק מודולרי,  אותו המשתמש יכול להתאים בהתאם למשחק, לדוגמא: אם המשתמש הפעיל משחק אסטרטגיה המותאם יותר לשימוש באמצעות עכבר הוא יכול להחליף את הג'ויסטיק האנלוגי בכדור-עקיבה (TrackBall) או אם המשתמש מפעיל משחק יריות מגוף שלישי הוא יכול לחבר 2 ג'ויסטיקים אנלוגיים, ולבנות תצורה אשר דומה לבקרי-המשחק הקיימים היום.

כרגע ה-Valve בחרו שלא לאשר או להכחיש את השמועות, דבר שרק מעודד את ה"באזז" סביב הנושא. מעניין יהיה לראות אם בכנס ה-GDC יחליטו בחברה לחשוף פרטים נוספים ואנו כמובן נמשיך לעדכן.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.