במהלך השבועות האחרונים מצאה עצמה וואלב (Valve), החברה האחראית לחנות המשחקים המקוונת סטים (Steam), תחת ביקורת בעקבות החלטתה להסיר מהחנות משחקים בעלי אופי פורנוגרפי, כמו גם משחק פעולה פרובוקטיבי העוסק בטבח בתלמידי בית ספר. בקרב קהילת השחקנים והמפתחים נוצר דיון בוער באשר לזכותה של וואלב לפקח על התוכן הנמכר בחנות, והאם גישתה לסינון תוכן זה אובייקטיבית והוגנת.

אולם כעת מגיעה הכרז נוספת מצד וואלב, על שינוי נוסף במדיניות החברה – בכיוון ההפוך. מעתה והלאה, החברה אינה רואה עצמה עוד כאחראית לסינון וצנזור התכנים המופיעים בחנות על בסיס כלשהו פרט לתאימות טכנית. התוכן היחיד שיוסר מהחנות יהיה כזה שימצא ״לא חוקי באופן מובהק״ (כלומר נוגד את חוקי המדינה בה הוא מופץ) או ״הטרלות בוטות״.

״אם אתה שחקן, אנחנו לא צריכים לבחור עבורך איזה תוכן תוכל או לא תוכל לקנות. אם אתה מפתח, אנחנו לא צריכים לבחור עבורך איזה תוכן מותר לך ליצור. אלו החלטות שצריכות להיות שלכם״ כותב אריק ג׳ונסון מוואלב. ״התפקיד שלנו הוא להציע מערכות וכלים שיסייעו לכם לקבל את ההחלטות הללו בעצמכם, ולעזור לכם לעשות זאת בדרך שתהיה נוחה לכם״.

בכדי להתמודד בכל זאת עם הצגת תכנים שעשויים להיות לא ראויים בעיני קהל מסוים, תאפשר Valve למשתמשים לבחור שלא להציג משחקים מז׳אנרים בעייתיים. המפתחים עצמם ידרשו בהתאם לסווג את משחקיהם כך שניתן יהיה להציג אותם תחת הקטגוריות הרלוונטיות, ולהסתירם בפני משתמשים שיבקשו זאת.