בסדרת ההכרזות של החברה 'וואלב' (Valve) אומנם לא הכריזה על החלק השלישי בסדרת 'האף-לייף' (HalfLife) אלא הכריזה על מערכת ההפעלה SteamOS – הפצת לינוקס חינמית אשר הותאמה אישית על ידי החברה.

נראה כי מדובר בצעד נוסף של החברה בקרב על הסלון, זאת לאחר שבשנה שעברה השיקה את ה'Big Picture Mode', מצב תצוגה אשר מותאם במיוחד למסך הגדול וניווט באמצעות בקר-שליטה. אמש הכריזה החברה על SteamOS מערכת-הפעלה חדשה אשר מיועדת ל"כל מכשיר סלוני", בחברה מציינים כי באמצעות התאמות שהם ביצעו למערכת ההפעלה הפתוחה, הם השיגו שיפור משמעותי בביצועים גרפיים ומתמקדים כעת בשיפור ביצועי השמע וצמצום ההשהיה (Latency) של אמצעי השליטה. בחברה מציינים כי מערכת ההפעלה החדשה נועדה להוות אלטרנטיבה למערכות ההפעלה הסגורות ששולטות בתעשייה.

ספריית המשחקים של 'סטים' (Steam) נרחבת ככל שתהיה, עדיין כוללת מספר מצומצם יחסית של כותרי AAA המיועדים ללינוקס, לכן בחברה מציגים את מערכת ההפעלה ככזו שתוכל להזרים משחקים על גבי רשת האינטרנט הביתית היישר מהמחשב האישי המריץ חלונות או MacOS. בנוסף לכך תכלול מערכת ההפעלה שירותים שונים לצריכת תוכן. כרגע החברה לא הכריזה במפורש על אלו שירותים מדובר אך סביר להניח כי מדובר על שירותי רשת כמו 'נטפליקס', 'פנדורה' ודומיהם. כמו כן מכיוון שמערכת ההפעלה מיועדת למכשיר הסלוני היא כוללת אפשרות בקרת הורים לשליטה על התכנים אליהם יכולים להיחשף שאר בני המשחק וכמו-כן מצב 'שיתוף משפחתי' (Family Sharing) המאפשר לשתף משחק שנרכש ב'סטים' בחשבונות של של בני המשפחה השונים.

קרא עוד:  שאומי השיקה דור שני למחשב המשחקים Mi Gaming Laptop, החל מ-1080 דולרים

מדובר בהכרזה ראשונה מתוך סדרה של שלוש הכרזות, ולא נתפלא אם בהמשך תכריז החברה על 'סטים בוקס', קונסולה/מחשב אישי זעיר אשר מבוסס על מערכת ההפעלה החדשה. בינתיים מערכת ההפעלה טרם זמינה להורדה אך באתר החברה מציינים כי היא תהיה זמינה להורדה בקרוב ובחינם.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.