לאחר שיתוף פעולה הפורה של וואלב (Valve) עם HTC אשר הוליד את ה-Vive, נראה כי כעת הם בשלים מספיק בכדי להמשיך בדרך עצמאית עם ההכרזה הקרובה על ה-Valve Index, משקף מציאות מדומה תוצרת החברה.

Valve Index צץ בדף מוצר ייעודי בחנות ה-Steam, שם מוצגת תמונה של המשקף, אשר תואמת לחלוטין לתמונות שהודלפו עוד בנובמבר האחרון והציגו אב טיפוס של משקף מציאות מדומה מבית וואלב המיוצר על ידי HMD.

באותו דיווח נטען כי משקף Valve Index יהיה ניחן בשדה ראיה רחב של 135 מעלות ובאבחנה דומה לזו של משקף ה-VIVE Pro, דבר המצביע על כך כי משקף ה-Index יצוייד במסך באבחנה של 2160×1200 או 1080×1200 לכל עין.

עוד ניתן להבחין בתמונה בשני חיישנים גדולים בחזית המשקף, נוכחותם מעלה את הסברה כי מדובר במערכת עקיבה "מבפנים החוצה", אשר מייתרת את שימוש בחיישני עקיבה חיצוניים – כמו המצלמה במקרה של ה-PlayStation VR או המגדולר במקרה של משקף ה-Oculus Rift.

עם זאת, ב-Ars Technica הבחינו כי לאחר הבהרת התמונה ניתן להבחין בנקודות על גוף המשקף. נקודות אלה זהות לנקודות האינפרא אדום הקיימות על משקף ה-Vive, ונועדו לסייע להתקן חיצוני לעקוב אחר המיקום של המשקף במרחב. כך שייתכן כי אלו שם מטעמי תאימות לאחור או שהמשקף יתמוך גם בשימוש בחיישנים חיצוניים לשיפור יכולות העקיבה.

פרטים נוספים על Valve Index יתקבלו בחודש מאי הקרוב.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.