אחרי שהכריזה על מערכת ההפעלה מבוססת לינוקס, ה-Steam OS, בצעד לא מפתיע ענקית המשחקים Valve מכריזה גם על קונסולת משחק ראשונה שתושק בשנה הבאה בשם הג'נרי Steam Machines. החברה עיצבה כבר אב טיפוס וטוענת כי מדובר בקונסולה עתירת ביצועים ותהיה פתוחה עם אפשרות לשדרוגים עתידיים. החברה מתכננת ש-300 יחידות יישלחו למפתחים אשר יירשמו לבוחני בטא כבר עוד השנה.

התכנון של Valve הוא לכבוש את שוק הקונסולות עם קונסולה פתוחה ולא יקרה, שהמשתמשים יוכלו להתקין בעצמם אם ירצו את החומרה והמערכת. בעת השקתה, יהיו מאות משחקים אשר תואמים למערכת וכותרים רבים יגיעו בהמשך. Valve אומרת שאב הטיפוס עוצב כדי לתת למשתמשים שליטה רבה יותר ואילו הוא רק יחידת הדגמה לקונסולות שיגיעו מיצרניות שונות אשר יציגו גודל ומפרט שונה לצד טווח מחירים רחב בהתאם לצרכיי הלקוח. למעשה החברה תספק את מפרט החומרה של הקונסולה והמשתמשים יוכלו להחליף ולשדרג את החומרה בקלות וגם כמובן להוסיף פיצ'רים מהקהילה.

הקונסולה לא הוצגה לקהל הרחב, שכן מדובר במוצר לא מוגמר. בינתיים החברה מאפשרת להירשם לתוכנית הבטא של הקונסולה אשר תחל כבר בשבועות הקרובים.

כזכור, ה-SteamOS היא מערכת-הפעלה חדשה אשר מיועדת ל"כל מכשיר סלוני" אשר מותאמת למשחקים. בחברה מציינים כי באמצעות התאמות שהם ביצעו למערכת ההפעלה הפתוחה, הם השיגו שיפור משמעותי בביצועים גרפיים ומתמקדים כעת בשיפור ביצועי השמע וצמצום ההשהיה (Latency) של אמצעי השליטה. בחברה מציינים כי מערכת ההפעלה החדשה נועדה להוות אלטרנטיבה למערכות ההפעלה הסגורות ששולטות בתעשייה.