וואלב (Valve) תציג ביום מחר את Half-Life: Alyx, משחק חדש לחלוטין בסדרת המשחקים עטורת השבחים שמיועד למשקפי מציאות מדומה ופלטפורמת Steam VR.

ההמתנה הארוכה ל-Half-Life 3, הפרק השלישי בטרילוגיה הלא גמורה של וואלב, הפכה אולי כבר לסוג של בדיחה אינטרנטית וזה אולי הסיבה שההכרזה בטוויטר על Half-Life: Alyx הגיעה בהפתעה יחסית.

הציוץ לא חושף פרטים אודות המשחק ורק מבטיח פרטים נוספים שאמורים להיות מסופקים כבר מחר אך על פי מקור, שמגדיר את עצמו כיודע גבר, לא מדובר במשחק שמהווה המשך ישיר לסדרה אלא על כותר שנגזר ממנו.

לפי מקור אחר מדובר למעשה במשחק שהוא מעין פרק מקדים ל-Half-Life 2 בו השחקנים ישחקו מנקודת המבט של אליקס וואנס, דמות שמופיעה במשחק השני וכן בשני הפרקים לאחר מכן ומגישה יותר מפעם אחת עזרה לכוכב המשחק גורדון פרימן. וואנס תשחק כשהיא מצוידת בכפפות מגנטיות.

עדכון: המשחק הוכרז רשמית, וכאמור יהיה זמין רק במציאות מדומה. הוא יתרחש בין האירועים של Half-Life ו-Half-Life 2 ושים את השחקן בנעלייה של Alyx Vance, כשיחד עם אביה, Eli, הם מארגנים יחדיו את ההתנגדות לכיבוש ה-Combine שתקף את כדור הארץ ממימד אחר.

המשחק יהיה זמין במרץ 2020 וניתן להזמין מראש את המשחק כבר מעכשיו. צפו בקידמון ההשקה כאן מטה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.