זוכרים את ואיו (VAIO) היפנית, מותג המחשבים של סוני (Sony) שנרכש והפך לחברה עצמאית? ובכן, אחרי שהחברה החדשה נכנסה גם לתחום הטלפונים מבוססי Windows 10, היא עולה גם על דרך האנדרואיד עם מכשיר חדש שעונה לשם Phone A – ואם אתם מנחשים שה-A היא כנראה רמז לאנדרואיד, אז כנראה שאתם צודקים (אלא אם המעצבים ממש אוהבים את האלבום Kid A של רדיוהד).

כך או כך מדובר במכשיר עם גוף אחוד שמיוצר מסגסוגת אלומיניום להוציא האזורים של פסי האנטנה שמיוצרים מפלסטיק קשיח. הוא מציע מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית FHD עם זכוכית שעברה תהליך של חיסום. המערכת על שבב היא Snapdragon 617 מתומנת הליבות שפועלות במהירות מרבית של 1.5 ג'יגה-הרץ ומשובצות יחד עם השבב הגרפי Adreno 405.

כפי שניתן להבין מדובר במכשיר לשוק הבינייםוהוא מגיע עם 3 ג'יגה-בייט זיכרון LPDDR3 ו-16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, מצלמה ראשית עם חיישן בגודל 13 מגה-פיקסל ומצלמת סלפי עם חיישן 5 מגה-פיקסל. הסוללה היא בגודל של 2,800 מילי-אמפר/שעה ומערכת ההפעלה היא אנדרואיד 6.0.1 בלבד. יש גם תמיכה ב-LTE עם טכנולוגיית VoLTE.

המחיר טרם פורסם, וכן לא ברור ממש אם הטלפון מיועד לשוק היפני בלבד או מעבר לכך.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.