אפליקציות השבוע

האפליקציה שתשמור עליכם מקרני השמש, זו שתמצא את המזנון הקרוב ביותר, האפליקציה שאיתה תהפכו כל תמונה ליצירת אומנות וגם משחק כיפי לקינוח. אפליקציות השבוע.

זהירות מקרני השמש

הבטיחו לנו שהוא יגיע והוא כאן (כנראה שעוד לא במלוא עוצמתו) – חום יולי-אוגוסט. אך מלבד הטמפרטורות הגבוהות ישנן סכנות נוספות שמהן צריך להישמר בימים החמים, אחת מהן היא קרינת ה-UV הנפלטת מקרני השמש, קרינה שחשיפה ארוכה של עור האדם אליה מסוכנת.

אפליקציית UVLens תציג לנו תחזית של קרינת ה-UV הצפויה במהלך היום לפי האזור בו אנו נמצאים, או באזור שנגדיר לה מראש. בשל העובדה שכל אחד מאיתנו רגיש לקרני השמש בצורה שונה, יש להגדיר מראש גם את סוג העור שלנו. לא יודעים איזה סוג עור יש לכם? אל דאגה, עבור כך יש שאלון קצר שלפי תשובותיכם יגדיר את סוג העור שלכם.

לאחר שכל ההגדרות הושלמו באופן חד פעמי, יפתח המסך הראשי של האפליקציה. שם ניתן לראות תחזית כללית של קרינת ה-UV הצפויה במהלך היום והשעות המסוכנות. מתחת לתחזית המילולית יופיע מעין שעון שבחירה בכל שעה תציג אזהרות נקודתיות לחלק זה של היום, כשהאזהרה המרכזית ביניהן תעריך תוך כמה זמן אנו עלולים "להישרף".

למשל, ביום כתיבת הכתבה, בשעה 12 בצהריים, צפויה קרינת UV גבוהה מאוד בתל אביב ואנו עלולים "להישרף" תוך 15 דקות. על כן ממליצה לנו האפליקציה לשהות במקום מוצל כמה שיותר ולהצטייד בכובע, משקפי שמש ובקבוק מים. לעומת זאת, בשעה 5 בערב היציאה החוצה בטוחה.

להורדה: אנדרואיד | iOS | ווינדוס פון

 

מנווטים לפלאפל

בימי הקיץ הארוכים אנו מסתובבים מחוץ לבית שעות ארוכות, וכשרעבים לא תמיד נרצה לשבת במסעדה יוקרתית ונעדיף להסתפק בדוכן הפלאפל או השווארמה הקרובים ולאכול "על הדרך".

באמצעות Street Food, אפליקציה המבוססת על חיישן ה-GPS של המכשיר ועל מאגר נתונים הולך וגדל, ניתן לאתר את הפלאפליה, הפיצריה, השווארמה או המזנונים המהירים הקרובים. את החיפוש ניתן לסנן לפי סוג האוכל המבוקש וטווח המחירים הרצוי.

רשימת התוצאות תציג את המזנונים הקרובים ובצפיה בכל אחד מהם ניתן לראות כתובת, תיאור קצר, מחיר מנה ושעות פתיחה. ניתן לנווט אל מיקום המזנון באמצעות אפליקציית Waze או Google Maps בלחיצה אחת בלבד ממסך האפליקציה.

המאגר עוד רחוק מלהיות עשיר, אך בהחלט מצאנו היצע רחב של מקומות באזורים שבהם בדקנו את האפליקציה – תל אביב ורחובות.

להורדה: אנדרואיד | iOS

StreetFood

מצלמים והופכים ליצירת אומנות מפורסמת

אם חלמתם לככב ביצירות אומנות מפורסמות, יתכן שתמצאו עניין באפליקציה הבאה. Prisma תנתח תמונה שתצולם מהאייפון, או שנמצאת בגלריה, ובאמצעות פילטרים מיוחדים תעבד אותה לכזו המזכירה יצירות אומנות מפורסמות.

זו לא עוד אפליקציה בסגנון אינסטגרם, אלא כזו שמנתחת את התמונה ומשנה אותה באופן ניכר. לאחר עיבוד התמונה היא תזכיר את סגנונן של יצירות אומנות מפורסמות, כדוגמת אלה של ואן גוך, פיקאסו ואחרים. ניתן יהיה לשמור אותה במכשיר או לשתף אותה במגוון אפליקציות אחרות, כדוגמת רשתות חברתיות.

נכון להיום ניתן להשתמש ב-33 פילטרים שנמצאים כבר באפליקציה ויתכן כי בעתיד יתווספו עוד כמה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

Prisma Photo app filter

החיים שלנו תותים

הכירו את באו (Baw), חתול חביב ורעב במיוחד שלא מפסיק לאכול ומרוויח על כך נקודות. זהו בעצם משחק שבכדי להתקדם בשלבים יצטרך באו לאכול כמה שיותר, כל פעם מאכלים אחרים.

במשחק ישנם 24 מאכלים מסוגים שונים, מתותים, דרך שוקולדים ועד עוגות. במהלך המשחק הם יתעופפו סביב דמות החתול ויש לקרב אותם לפיו.

ניתן לרכוש גם מטבעות תמורת תשלום, אך זה לא הכרחי לסיומם של כל שלבי המשחק.

להורדה: אנדרואיד | iOS

פורסם לאשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.