זהו דרכו של עולם: עושה רושם שהשערורייה הגדולה שליוותה את השקת Windows 8 לפני כשנתיים היא היסטוריה רחוקה. אז, כשמשתמשים בתוכנה הפופולרית גילו שמיקרוסופט העלימה להם את כפתור ה"התחל" אליו הם רגילים מאז Windows 95, הם הרימו קול צעקה גדולה ודרשו להחזיר אותו לשימוש. מיקרוסופט נבהלה, התקפלה, והוציאה כעבור שנה עדכון למערכת ההפעלה שלה, Windows 8.1, שגולת הכותרת שלו הייתה חזרתם של כפתור ה"התחל" ותפריט ההתחלה.

אלא שמאז עברה כבר יותר משנה, ורוב המשתמשי ככל הנראה הספיקו להתרגל לממשק האריחים החדש, במיוחד אלו שמשתמשים בו בטאבלטים ובמסכי מגע. רגע לפני השקת הגירסה הבאה של מערכת הפעלה של מיקרוספוט, Windows 10, מתמלאים הפורומים ולוחות המודעות של החברה בבקשות חוזרות ונשנות – וותרו על כפתור ה"התחל" ותנו לנו את מסך ההתחלה ישר על הדסקטופ, כפי שעשיתם עד כה.

מיקרוסופט, ככל הנראה, תלך על אופציית ביניים: במחשבים אישיים שעדיין נשלטים על ידי מקלדת ועכבר, כפתור ההתחל ככל הנראה יופיע באופן אוטומטי, ואילו מסך ההתחלה יקדם את פניהם של אלא המשתמשים בטאבלטים. יחד עם זאת, לכל משתמש תינתן האופציה לשנות ולהגדיר לעצמו איך הוא רוצה שהמערכת שלו תראה ובכך מקווה מיקרוסופט שכולם יהיו מרוצים ושההשקה תעבור חלק. אי אפשר לומר שהם לא לומדים מטעויות עבר.