בצל שחרורה של גרסת iOS 7.1 שבוע שעבר עבור כלל מכשירי ה-iDevice, גוברים להם הדיווחים כי אכן מורגש שיפור משמעותי בביצועים בעיקר עבור מחזיקי המכשירים הישנים, אך יחד עם זאת תלונות רבות כי הגרסה הנוכחית "זוללת" את חיי הסוללה.

אליה וקוץ בה: חרף הדיווחים האחרונים כי גירסה 7.1 מביאה עימה שינוי משמעותי למחזיקי האייפון 4, פונים משתמשים רבים בפורומי התמיכה של אפל וברשת החברתית טוויטר ומתלוננים כי הגרסה הנוכחית היא הגרסה הגרועה ביותר מבחינת חיי הסוללה, וכי "עליהם להסתובב כעת עם מטען בכיס"- כך טען משתמש אייפון 4 באחד מפורומי התמיכה של אפל. למרבה ההפתעה, בעיה זו פוגעת בעיקר במכשירים הישנים, אך גם בעלי המכשירים החדשים כדוגמת האייפון 5 והאייפד מיני מהדור הראשון סובלים מבעיה זו.

 האתר  Ars Technica השווה בין חיי הסוללה בין גרסאות 6x ועד הגרסה הנוכחית וציין כי "מורגשת ירידה משמעותית בחיי הסוללה בין גרסאות אלו" ומוסיף, כי "בין גרסאות 7.0 ועד הגרסה הנוכחית לא רק שהבעיה אינה השתפרה אלא אף החריפה במעט. בבדיקה שנערכה בין דגמי האייפון והאייפד השונים למעט האייפון 4 ומכשירי האייפד דור שני ושלישי בין גרסה 7.0.6 והגרסה הנוכחית, מעלה נתון מדאיג יש לומר, לפיו המכשיר שסובל יתר על המידה מבעיית סוללה עקב שדרוג לגרסה החדשה הוא האייפד מיני בדורו הראשון, לעומת מחליפו, האייפד מיני 2 בעל תצוגת הרטינה, שהציג נתונים זהים בין שתי הגרסאות.

קרא עוד:  וואווי מפתחת טלפון עם חיישן טביעות אצבע מתחת למסך LCD

ios-7-1-battery-life-graphבגזרת הסמארטפונים, המנצח הגדול ביותר הוא מכשיר האייפון 5 שאומנם הפגין צניחה הדרגתית בחיי הסוללה בין גרסאות 6x ו-7.0.6, אולם בין גרסאות 7.0.6 ו-7.0.1 הפגין דווקא עלייה משמעותית. לעומתו, מכשיר האייפון 5S שאינו נבדק על גרסה 6x מכיוון שהגיע כברירת מחדל עם גרסה 7, מציין ירידה איטית בין שתי הגרסאות האחרונות.

אז מה הפתרון?
כפי שהוצע תחילה כשהושק מכשיר האייפון 4S בשנת 2011, הפתרון הראוי ביותר הוא לבצע ריסטור (שחזור) נקי למכשיר (ללא שחזור מהאייטונס) על מנת לבדוק אם הבעיה נמשכת. במידה והבעיה נמשכת גם לאחר ביצוע הריסטור הנקי, ייתכן ומקור הבעיה נעוץ בסוללה עצמה ולא בגרסה, לכן יש לגשת למעבדה ולהחליף את הסוללה בהקדם האפשרי.

ממשיכה להפגין אחוזי אימוץ מרשימים
בתוך כך, פרסם האתר העוסק בניתוח מערכות מידע chitika גרף לפיו ב-45 השעות שלאחר שחרור הגרסה, קצב האימוץ של מערכת הפעלה זו עמד על כ-12 אחוזים מכלל המכשירים החכמים המסוגלים להריץ גירסה זו. עוד ממשיך, כי ב-24 שעות הראשונות שלאחר שחרור הגרסה, קצב האימוץ עמד על כ-5.9 וכי צפויה היענות רבה יותר של המשתמשים בימים /שבועות הבאים. לשם השוואה, בגרסה שקדמה לגרסת 7.1, גרסת 7.0.6, בה תוקן חור אבטחה חמור למדי, אחוז האימוץ של גרסה זו עמד על כ-13 אחוזים ב-48 שעות.

xiOS_7-1_Update