הרפורמות השונות שעבר שוק התקשורת בשנים האחרונות עשו רק טוב, בעיקר לכיס של כולנו. עם מגוון כה גדול של חבילות סלולר 'הכל כלול' וחבילות טריפל המשלבות טלוויזיה רב ערוצית, אינטרנט וטלפון, יכולים הצרכנים למצוא חבילת התקשורת שמותאמת בדיוק לכיס שלהם. האפליקציה 'סינפ' נועדה לסייע לצרכנים למצוא את החבילה המתאימה להם, ומבלי שיצטרכו לשלם על כך ביוקר. בדקנו.

האפליקציה, שלעת עתה זמינה למכשירי אנדרואיד וכאתר אינטרנט מותאם למכשירי iOS, מציגה עיצוב פשטני והיא ידידותית לשימוש. במסך הראשי ניתן לבחור את סוג השירות המבוקש: סלולר, טלוויזיה, טלפון, תשתית אינטרנט או ספק אינטרנט ואף חבילות משולבות. עם לחיצה על סוג השירות ניתן לבחור בין שמות ספקי השירות להשוואה ומה אופי החבילה אותה הם מציעים.

לאחר בחירת הנתונים הראשוניים מופיעה רשימה של חבילות מוצעות ולצידן תעריף התשלום עבורן. עם בחירת החבילה ניתן לקרוא פרטים לגביה, כדוגמת אלו שירותים היא כוללת, מהי הגבלת השימוש ומה קורה אם המשתמש חורג מאותה ההגבלה. לבסוף ניתן לחייג לחברה ישירות מהאפליקציה או להמשיך ולקרוא פרטים באתר החברה אליו אפשר להגיע בלחיצת כפתור. אם מחליטים לשתף חברים עם מידע על חבילה משתלמת שמוצאים, ניתן לעשות זאת ישירות מהאפליקציה באמצעות כפתור השיתוף המוסיף צילום מסך עם פרטי החבילה/החבילות המעניינות.

cinp_3_in_1

לדוגמה, אנחנו חיפשנו אחר חבילת טלוויזיה במחיר שפוי מזה שאנו משלמים היום. נכנסנו לאפליקציה, בחרנו בחבילת טלוויזיה, סימנו את כל החברות להשוואה:yes, HOT, 'עידן פלוס' ו-'סלקום tv'. גם בבחירת סוג החבילה היינו די פתוחים להצעות וסימנו את 'כל הערוצים', 'חבילת יסוד' ו-'אחר'. המערכת שלפה לנו 9 הצעות לחבילות המסודרות מהמחיר הנמוך לגבוה – כשניתן אם רוצים לסדר את הרשימה לפי חברה, חבילה או מחיר: מהנמוך לגבוה או ההפך. 'עידן פלוס' הייתה במקום הראשון עם מחיר של 0 ש"ח לחודש – צריך לזכור עם זאת שמשלמים חד פעמית ברכישת הממיר, כשלאחריה 'סלקום tv' עם מחיר של 99 ש"ח לחודש וכך הלאה. בלחיצה על כל אחת מהחבילות, כאמור, קיבלנו פירוט של השירות, מה היא כוללת ודרכי הצטרפות.

קרא עוד:  סקירה: Oral-B Genius X, העתיד של מברשות השיניים

התראות על חבילות חדשות ומפת אנטנות סלולריות

cinp_CellsMapsתכונה מעניינת שאותה מציעה האפליקציה, מנצלת את העובדה שניתן כיום לעבור בקלות מחבילת תקשורת אחת לחברתה. ניתן להגדיר כי האפליקציה תציג התראות על חבילות תקשורת חדשות שנכנסו למאגר, וכך ניתן יהיה לעקוב אחר הדינמיות הרבה של השוק הזה ולהצטרף לחבילות חדשות.

לצד המרדף אחר המחירים הזולים, יש לזכור כי בחירת רשת סלולרית ספציפית, לדוגמה, לא תתאים לכל אחד, שכן באזור המגורים שלו אין כיסוי טוב לאותה הרשת. ב-'סינפ' חשבו על פתרון לכך והם מנגישים, באמצעות האפליקציה, את מפת האנטנות הסלולריות הפרוסות בכל הארץ לפי השתייכות האנטנות לספקיות התקשורת השונות. כמו כן, ניתן לצפות בכל אנטנה ברמת הקרינה שהיא פולטת, מתי בוצעה בה בדיקה תקופתית ועוד. לא הרבה ידעו, אבל זו תקופה ארוכה שהמפה נגישה עבור כולם באתר האינטרנט של המשרד להגנת הסביבה, ו-'בסינפ' מצאו את המקום הנכון ואת הפלטפורמה הנכונה להציג אותה.

גם מספרי הטלפון ואתרי האינטרנט של ספקי התקשורת השונים רוכזו במסך ייעודי באפליקציה. בלחיצת כפתור ניתן לראות את כל אמצעי הקשר של ספקי שירותי הטלפוניה הקווית, הסלולרית, ספקי תשתית האינטרנט, ספקי אינטרנט, וספקיות טלוויזיה.

אז מי עובד קשה ומרכז את כל הנתונים? סביר להניח שבאופן ראשוני עשו זאת מפתחי האפליקציה אך בחנות האפליקציות מצוין כי "האפליקציה מתעדכנת על ידי המשתמשים ומציגה את כל החבילות המוצעות למכירה בישראל". אנחנו התקשינו למצוא את האופציה לעדכן חבילות בעצמנו ובהחלט מדובר בפונקציה מתבקשת.

קרא עוד:  בוטיקה משיקה את Jiggy - האפליקציה שתרקיד אותך

כך או כך, אין ספק כי 'סינפ' מצליחה לעשות מעט סדר בכל הקשור לחבילות שמוצעות בשוק התקשורת בישראל. באמצעותה תוכלו למצוא את החבילה שמתאימה לצרכים שלכם, תוכלו להתעדכן בחבילות ובתעריפים חדשים ולספר גם לחברים שלכם שמספיק להיות פראיירים. הממשק כאמור ידידותי, אם כי לטעמנו היה זקוק למתיחת פנים עכשווית יותר.

להורדת האפליקציה למכשירי אנדרואיד |  גלישה באתר המותאם למכשירי iOS

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.