ארגון USB IF, האחראי על קביעת תקן החיבור הפופולרי, סיים באופן רשמי את מלאכתו בכל הקשור ל-USB 4, הדור הבא של התקן. המפרט המלא של החיבור החדש הועבר ליצרניות ב-29 באוגוסט, ומכשירים ראשונים שיתמכו בו יגיעו לשוק ככל הנראה בתחילת השנה הבאה.

USB 4, כזכור, מבוסס בחלקו הגדול על תקן Thunderbolt 3 שאותו החליטה אינטל (Intel) 'לתרום' לתעשייה. הוא תומך בקצב העברת נתונים של 40 גיגה-ביט/לשנייה, בהעברת מידע ווידאו במקביל בחיבור יחיד, ובשיתוף רוחב פס בין מספר מכשירי קצה במקביל, תוך שהמערכת מנהלת באופן דינמי את ההקצאה הדרושה לכל אחד מהמכשירים בכל רגע נתון. כמו כן, ניתן להטעין באמצעות החיבור מכשירים בהספק של עד 100 וואט.

התקן החדש תומך לאחור בחיבורי USB 3.2, חיבורי USB 2.0 וגם חיבור Thunderbolt 3, אולם סוג החיבור היחיד שאמור להיות מוצע ללקוחות הוא USB-C, לצורך הפשטות והאחידות. מה שפועל כנגד מטרה זו היא העובדה שהיצרניות עצמן אינן מחויבות ליישם את מלוא היכולות של התקן, והן יכולות לבחור לתמוך רק בתכונות מסוימות מתוכו. זה אומר שגם בעידן ה-USB 4, לא יוכל הלקוח ליהנות מביטחון מלא שכל מכשיר בעל חיבור USB 4 יוכל לפעול בקצב מרבי עם כל מכשיר אחר שאמור לתמוך בסטנדרט.