לאחר זמן רב שדרופבוקס (Dropbox) תמחרה את תוכנית ה-Pro שלה ב-9.99 דולרים לחודש (או 99.99 דולרים לשנה) בתמורה ל-100 ג'יגה-בייט בלבד, בעוד המתחרה גוגל (Google) עם שירות Google Drive מציעה כמות עצומה של אחסון בתמורה למחיר מצחיק, החברה החליטה ליישר קו.

מהיום והלאה, תוכנית הפרו של דרופבוקס מציעה נפח אחסון ענק ומרשים של 1 טרה-בייט תמורת אותו סכום. בנוסף לכך, דרופבוקס הכריזה על שיפורים באבטחה למשתמשי הפרו, כשכעת נוספה האפשרות לשתף קישור אבל לקבוע עבורו תאריך תפוגה – אחרי שבוע/חודש או כל זמן שיגדיר המשתמש, הקישור יחזור להיות 'פרטי' ומשתמשים חיצוניים לא יוכלו לצפות בו. בנוסף ניתן יהיה להגדיר לקישור מסוים סיסמה, כך שרק למי שתהיה את הסיסמה יוכל לצפות במה שהקישור מוביל אליו. דרך נוספת לשיתוף קבצים מבלי לוותר על יותר מדי שליטה היא שימוש בתיקיות משותפות לצורך תצוגה בלבד – ניתן יהיה להפעיל את התיקייה למספר חברים, כך שהם תמיד יוכלו לראות את הגרסה העדכנית ביותר של הקבצים, אבל לא יוכלו לשנותם.

אפשרות נוספות ואחרונה היא אפשרות מחיקה מרחוק. היא תאפשר למחוק קבצים המאוחסנים במכשיר אבוד/גנוב מרחוק, ובכך דרופבוקס יישאר בטוח כשהקבצים ימשיכו להיות מגובים בענן.

אין ספק שהאפשרויות החדשות מרשימות, אך לא יזיק לדרופבוקס להציע חלק מהם גם למשתמשים החינמיים, במיוחד לאלה שאיבדו את מכשיריהם.

עוד בנושא:

>>אחסון ענן: במי כדאי לבחור? תמונת מצב מעודכנת