בשורות טובות למי שרכש את מכשיר מסדרת Galaxy S10 של סמסונג (Samsung), רק כדי לקנא מאוחר יותר במי שהמתין ל-Galaxy Note 10 וקיבל חידושים נוספים: כמה מהתכונות שהושקו לפני כחודש עם סדרת הטלפונים המוגדלים בעלי העט, מגיעים עתה גם לסדרת הדגל הרגילה של החברה.

עדכון 27.09.19: הגרסה החדשה החלה להגיע למשתמשי Galaxy S10 בישראל. המשך המידע על החידושים כאן בהמשך הכתבה.

אמש הכריזה סמסונג על תחילת הפצתו של עדכון תוכנה לסדרת Galaxy S10, שמביא למכשירים בני החצי שנה מאפיינים חדשים. רוב השדרוגים בעדכון קשורים למצלמה: ראשית, נוספה תמיכה במצב לילה למצלמות הקדמיות של מכשירי Galaxy S10, כמו גם שיפור בייצוב התמונה בעת צילום וידאו במצלמות האחוריות או הקדמיות וגם תמיכה בצילום וידאו עם מיקוד חי (Live Focus, כלומר אפקט בוקה של טשטוש רקע תוך השארת כוכב הצילום ממוקד לכל אורך הווידאו) במצלמות האחוריות והקדמיות. תוספת אחרת ליכולות צילום הווידאו של S10 היא האפשרות לשלב בו ציורים וכיתובים במציאות רבודה (AR).

Update adds Galaxy Note 10 features to the Galaxy S10 line - Update adds some Samsung Galaxy Note 10 features to the Galaxy S10 line

מלבד השדרוגים בצילום, שודרגה גם אפליקציית הגלריה של סמסונג עם יכולות עריכת וידאו בסיסיות, הכוללות חיתוך וחיבור סרטונים, שליטה על מהירות הנגינה והוספת כתוביות ומוסיקת רקע.

בשורה גדולה נוספת היא יכולות התקשורת: מי שרוצה להשתמש בממשק ה-DeX של סמסונג, ההופך את הטלפון לשולחן עבודה בחיבור למסך חיצוני, לא צריך כבר לרכוש את עמדת העגינה שמחירה בין 200 ל-500 שקל. במקום זה, מספיק להוריד את תוכנת DeX למחשב Windows 7 ומעלה או MacOS 10.13 ומעלה, ולחבר את הטלפון למחשב באמצעות כבל USB. מי שלא מעוניין בממשק שולחן העבודה, אלא רק ביכולת לצפות בהתראות של הטלפון על המחשב ולהעביר קבצים בין המכשירים, יוכל לעשות זאת ב-Windows 10 גם בחיבור אלחוטי בעזרת אפליקציית Link to Windows.

קרא עוד:  הדלפה: Galaxy S20 Ultra ייראה שונה מהאחרים בסדרה

העדכון, המבוסס עדיין על Android 9 ולא 10, משוחרר תחילה באירופה, אך צפוי להגיע בהדרגה לכל מכשירי Galaxy S10 – החל מ-Galaxy S10 ו-Galaxy S10+, דרך Galaxy S10e הקטן והזול יותר ועד Galaxy S10 5G. מכשירים עם מעבדי Exynos של סמסונג – כמו אלה הנמכרים בישראל – צפויים לקבל את העדכון לפני הגרסאות המבוססות על מעבדי Snapdragon של קואלקום (Qualcomm).