חברת Unlimited האחראית למיזם הסיבים של IBC הודיעה היום כי היא החלה לחבר מספר בתי אב בשכונות שונות בבאר-שבע אשר כבר היום יכולים לגלוש בגלישה מהירה של 1000 מגה-ביט.

לדברי החברה, הלקוחות הראשונים יכולים לגלוש ברשת החדשה עד למהירות המקסימלית המוצעת, זאת לאחר תקופת ההרצה שבוצעה בטירת הכרמל.פריסת הרשת מתבצעת ע"י עובדי חברת החשמל במקביל במספר מוקדים בעיר תוך שימוש בעבודות לילה נרחבות בכדי למזער למינימום את ההפרעה לתושבי העיר. עובדי חברת החשמל פורסים את סיבי UNLIMITED על גבי תשתית החשמל של החברה תחת מתח חשמל חי בכדי להמנע מהפסקות חשמל.

דני לאובר, מנכ"ל UNLIMITED אמר: "ספטמבר 2014 הוא חודש היסטורי בשוק התקשורת הישראלי. לאחר תקופה ארוכה של הכנות ובדיקות חברת תשתיות תקשורת שלישית בישראל הופכת למבצעית. זוהי תחילתה של מהפכה טכנולוגית וצרכנית שתטיב עם אזרחי ישראל.  זהו לא רק עולם התקשורת החדש זו מציאות תשתית חדשה שתשנה את כל אורח החיים של אזרחי ישראל".

לדברי החברה, לאחר החגים היא תגדיל את הפריסה למספר ערים נוספות במרכז הארץ וכן חיבור באזורי תעשייה ולקוחות עסקיים על מנת שאלו יוכלו להיות בין הראשונים לנצל את הרשת המהירה.

לפני כשנה העניק השר גלעד ארדן רישיון למיזם הסיבים האופטיים של IBC, המוערך בכ-5 מיליארד שקלים כאשר בחודש אוקטובר נחשפו גם המחירים שיוצעו לספקיות התקשורת במסגרת המיזם המדובר. במסגרת המיזם, מתכננת IBC לספק שירותי תקשורת מתקדמים באמצעות רשת סיבים אופטיים עד לבית המנוי. אך היא אינה מתכננת להציע את שרותיה לצרכנים, אלא לחברות התקשורת השונות שיוכלו הן לגלגל אותו למשתמש הקצה. החברה מציעה את מוצריה תחת מספר המפתח 100: 100 שקלים לחודש כולל מע"מ עבור 100 מגה ביט גלישה ו-100 מגה ביט העלאה, אולם כיום המחירים עדיין יקרים יותר העומדים בממוצע על כ-150 שקלים ל-100 מגה ביט.

קרא עוד:  משוחחים עם המסייעת הקולית? יש מי שמקשיב לשיחות שלכם

עוד אמר לאובר: "מאז השקת המותג UNLIMITED במאי האחרון והשקת unlimited.net.il   נרשמו עשרות אלפי ישראלים מכל רחבי המדינה והשפיעו על תוכניות הפריסה שלנו. אנשים מינו עצמם לשגרירי UNLIMITED ויזמו קמפינים בכדי לקדם את האיזור והקהילה שלהם בתוכניות הפריסה שלנו. זרם הבקשות פשוט לא פוסק – אנשים דורשים את היתרונות העצומים של התשתית שלנו את השקיפות של המודל הצרכני שלנו" .