אולי זה נראה כבלתי אפשרי יותר, אבל בכל זאת: אנדרואיד (Android), מערכת ההפעלה של גוגל (Google), מצליחה להגדיל את נתח השוק שלה ברוחב רחבי העולם. למעשה, כפי שמציינים עורכי הסקר מחברת Kantar Worldpanel ComTech, היא כבר עברה מזמן את הגבהים אליהם הצליחה להגיע הסימביאן (Symbian) של נוקיה (Nokia).

בארצות הברית, מדינת האפל (Apple), הגיעה אנדרואיד לפי המחקר לנתח שוק של 62% בשלושת החודשים המסתיימים ביוני 2014, עלייה של 10.5% לעומת התקופה הזהה בשנה שעברה. נתח השוק שלה כעת כמעט כפול מזה של iOS שירדה 11% ל-31.5%. פשוט מדהים.

בסין עלה אנדרואיד ל-84.3% מהשוק, עלייה של 14.4%, וזאת לעומת ירידה של 11.9% בחלקה של IOS שהגיעה ל-12.8%. כאן גם Windows Phone כמעט נמחקה כשירדה מ-2.9% ל-0.9% בלבד.

לעומת זאת, בחמש המדינות הגדולות של אירופה – קרי בריטניה, גרמניה, ספרד, איטליה וצרפת – מצבה של מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט (Microsoft) טוב יותר: היא עלתה ב-1.9% לכדי 8.8% וזאת לעומת ירידה קלה של iOS ל-15.3% ועליה של 2% בחלקה של אנדרואיד ל-74% מהשוק.

באוסטרליה המספרים מעט שונים, אבל ההתנהגות מעט דומה לזו שבאירופה המערבית, וזה אומר עלייה של 3.2% בכוחה של אנדרואיד ל-68% מהשוק וירידה של 1.9% לכדי 25.5% בכוחה של iOS. חלונות עלתה בעשירית האחוז בלבד ל-5.3%.

שני דברים שצריכים לשים אליהם לב למרות שהם לא מופיעים ברשימה באופן ישיר: בלקברי (Blackberry) כבר הגיעה לנתח שוק כל כך נמוך שהיא כלולה באחרים, ודבר שני הוא שאסור לשכוח שמיקרוסופט מרוויחה כמה גושים מכל מכירה של טלפון שמבוסס על על אנדרואיד. את החשבון תעשו לבד.